SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

MİLLİ EĞİTİM, İŞKUR ve TOGEMDER İŞ BİRLİĞİ İLE İSTİHDAM PROJESİ

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, TOGEMDER İcra Kurulu Başkanı İstanbul Milletvekili Av. Sayın Mihrimah Belma Satır, Üsküdar Kaymakamı Sayın Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Özmen ve TOGEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Füsun Türken Uysal’ın katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü ve TOGEMDER iş birliği ile kadınlar ve gençler gibi dezavantajlı kesimlere Mesleki Eğitim Kursu düzenlenmesi ve istihdamına yönelik “İstihdam Projesi”  protokolü imzalandı.

Proje imza töreninde ilgili Ali Yerlikaya şunları söyledi:

Yeni teknolojilerin üretime dâhil edilmesiyle hızla küreselleşen dünyamızın en önemli sorunlarından biri de işsizlik ve istihdam sorunudur. Bu sorun tüm dünya da olduğu gibi Ülkemizin de önemli sorunlarından biridir.

Bir yandan Devletimiz işsizlik ve istihdam sorununa ciddi bir şekilde mücadele edip bütüncül bir yaklaşımla yeni çözüm önerileri getirirken diğer taraftan başta işverenler olmak üzere çeşitli kurum/kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği halinde işsizlikle mücadele için projeler üretmektedir.

Bu projelerden bir tanesi de Ülkemizin güzide sivil toplum kuruluşlarından olan TOGEMDER ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İŞKUR arasındaki istihdama yönelik işbirliğidir.

TOGEMDER ülkemizin toplumsal kaynaşması ve toplumsal bütünlüğüne, insanlarımızın halk olma duygusuna eşsiz katkılar yapan ülkemizin en seçkin sivil toplum örgütlerinden biridir.

TOGEMDER bugüne kadar çok önemli toplumsal gelişme ve bütünleşme çalışmaları yapmıştır.

Bu işbirliği ile başta kadınlarımız olmak üzere istihdam edilmekte güçlük çeken dezavantajlı gruplara mesleki eğitimler verilerek, istihdama kazandırılması amaçlanmaktadır.

İlgili Haberler

Genel
12 Haziran 2024
10 Saniyede Bıçaklarınız Jilet Gibi Olacak! Kurban Bayramı Öncesi Çakmakla Bileyin

Kurban Bayramı öncesi hazırlık yapmak isteyenler için bıçak bilet tüyosu geldi. Bu yöntemle 10 saniyede bıçaklarınız jilet gibi olacak. Kurban Bayramı yaklaşırken bıçaklar keskinleştirmek için hazırlıklar da başladı. Bayramda et doğramayı düşünenler evde bıçak bileme yöntemleri üzerinde araştırma yapıyor. Evde bıçak bilemek çok kolay. Her evde bulunan çakmak bu işin tek çözümü. İşte dakikalar içinde […]

Genel
12 Haziran 2024
15’li ve 30’lu Koli Yumurta İndirimi! Migros Bayram Öncesi Çıldırdı

Migros’tan bayram öncesi indirim füzesi geldi. 15’li ve 30’lu Koli yumurta indirimi başladı. Hesaplı alışveriş için Migros indirimi kaçmaz. Bayram indirimleri başladı. Özellikle Migros marketin çılgın kampanyası tüketiciler için kaçırılmayacak fırsatlarla dolu. Yeni Migros indirim kataloğunda yumurta fiyatları da dikkat çekiyor. Son dönemlerde hem üretim sorunları hem de maliyet artışı ile sık sık gündeme gelen […]

Genel
12 Haziran 2024
İzmir’de orman yangını! Müdahale başladı

İzmir’in Narlıdere ilçesinde henüz bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı. Bölgeye hemen ekipler sevk edilirken müdahale başladı. İzmir’in Narlıdere ilçesinde mezarlık üzerinde bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 4 uçak 2 helikopter 5 su İkmal, 25 arazoz ve 4 dozer bölgeye sevk edildi. Ormanlık alanda çıkan yangına […]

Genel
12 Haziran 2024
İndirim kısa sürdü! Motorine OKKALI zam geliyor

Akaryakıt indirimi müjdeleri kısa sürdü. Motorine Okkalı zam haberi geldi. Gece yarısından itibaren geçerli olacak zam miktarı belli oldu. Akaryakıt fiyatları geçtiğimiz hafta gelen peş peşe indirim haberleri ile araç sahiplerinin yüzünü güldürmüştü. Ancak akaryakıt sektöründe indirim müjdeleri kısa sürdü. Bugün kötü haber verildi. Motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren Okkalı zam geliyor. Peki […]