MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Sağlık, Sivil Toplum, Toplum » İstanbul’da artan Omicron varyantı sebebiyle PCR testi yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul’da artan Omicron varyantı sebebiyle PCR testi yoğunluğu yaşanıyorİstanbul’da artan günlük korona virüs vakaları ve Omicron varyantının artış göstermesi sebebiyle hastanelerde PCR testi yoğunluğu oluştu. Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ise test yoğunluğu havadan görüntülendi.

İstanbul’da omicron yoğunluğu – Tıkla İzle

Türkiye’de günlük vaka sayılarının 60 binin üzerinde seyretmesi sebebiyle vatandaşlar hastanelere PCR testi yaptırmak için giderek yoğunluk oluşmasına sebep oldu. İstanbul başta olmak üzere bir çok büyük şehirde gözüken omicron varyantı sebebiyle salgın hastalık daha kolay bir şekilde bulaşıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından omicron varyantına ilişkin bir açıklama yayımlayarak, kalabalık illerde görülen yeni vakaların yüzde 10’dan fazlasının omicron varyantı kaynaklı olduğunu ifade ederek hatırlatma dozu uyarısında bulunmuştu.

📆 11 Ocak 2022 Salı 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR