MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Ekonomi, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Devasa bütçeye sahip İBB, Yerel Basına kör ve şaşı bakıyor

Devasa bütçeye sahip İBB, Yerel Basına kör ve şaşı bakıyorYerel basından CHP’lilere sitem!

Gazeteci ve CHP İstanbul Milletvekili Enes Berberoğlu’nun da katıldığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensuplarıyla biraraya geldiği buluşmada yerel basın sektörünün sorunları, beklentileri ve talepleri konuşuldu.

945 milyon liralık 2022 yılı reklam ve tanıtım bütçesinden yerel basına zırnık yok

Yerel gazeteciler, Millet İttifakı yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel basını adeta yok saydığını ifade ederek eleştirilerini dile getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve geldiği günden bugüne kent genelindeki yerel basın kuruluşları veyahut temsilcileriyle hiçbir şekilde biraraya gelme tenezzülünde dahi bulunmadığını kaydeden gazeteciler, eleştiri konusu olan 945 milyon liralık 2022 yılı reklam ve tanıtım bütçesinden geçtiğimiz yıllarda yerel basına tek bir kuruş dahi ayrılmadığını söylediler.

“İBB’NİN MİLYONLARCA LİRALIK REKLAM VE TANITIM BÜTÇESİ KİMLERE VERİLİYOR?..”

Gazeteci Kenan Baylan; “CHP’nin geçtiğimiz aylarda Marmaris’ten başlatmış olduğu yerel basın çalıştaylarını mesleğimiz adına çok önemli buluyoruz. Dileğimiz bu çalıştayların İstanbul’da da Anadolu ve Avrupa yakalarında olmak üzere en az 2 ayrı yerde gerçekleşmesi” dedi.

İBB’nin yerel basına ilgisiz kaldığını ve hakettiği değeri vermediğini kaydeden Baylan, milyonlarca liralık reklam ve tanıtım bütçesinden yerel basına kaç kuruş pay ayrıldığının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi. Baylan, “Toplumsal kutuplaşmanın da etkisiyle ulusal medya karpuz gibi ortadan ikiye ayrılmışken; ne yandaş ne de candaş olmamak için direnen yerel basın ne yazık ki kimseye yaranamıyor” dedi.

📆 11 Ocak 2022 Salı 12:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR