MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Kültür-Sanat, Sivil Toplum, Toplum » NEYZEN TEVFİK, VEFATININ 69. YILINDA KARTAL’DA ANILDI

NEYZEN TEVFİK, VEFATININ 69. YILINDA KARTAL’DA ANILDIKartal Belediyesi, ünlü ney ustası ve şair Neyzen Tevfik’in vefatının 69. yılında, Kartal’da bir anma töreni gerçekleştirdi.

Ünlü şair ve ney ustası Neyzen Tevfik’in (Tevfik Kolaylı) Kartal Merkez Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Adem Uçar, İmam Aydın ve Ali Apaydın, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı (SAMDEF) Metin Şenel, Kartallı muhtarlar, belediye birim müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

“Hicivleri gelecek nesillere aktarılan büyük ustayı saygıyla anıyoruz”

Anma töreninde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Bugün, burada büyük hiciv ve ney ustası Neyzen Tevfik’i anmak için tekrar bir aradayız. Kartal Belediyesi olarak sanat ve sanatçının her zaman yanındayız. Bu anlamda, yaşadığı dönemdeki olumsuzluklar karşısında kalemini eğip bükmeden hiciv yazan büyük ustanın gelecek nesillere aktarılması için mezarı başında anmaları çok değerli buluyoruz. Kendisini tekrar saygıyla anıyorum. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Törenin devamında, Neyzen Tevfik için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Programın sonunda ise, törene katılanlar ünlü şairin kabrine karanfil bıraktı.

📆 29 Ocak 2022 Cumartesi 00:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR