MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Cami Sohbetleri Salonlara Taşındı 
Mustafa Telli

Cami Sohbetleri Salonlara Taşındı “Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol.” 

Pendik Çarşı Camii Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetlerine Başladı. Pendik Çarşı Cami’nin altında bulunan çay ocağı taşındı. Çay ocağının bulunduğu yer Pendik Müftülüğü Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu oldu. 

Kur’an-ı Kerim’in birinci ayeti olan; “ Oku” ayetini Hazreti Peygamber şu hadisiyle açıklıyor: “Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol.” 

Bu ayet ve hadise kulak veren Pendik Müftülüğü, Pendik Çarşı Cami’nin altındaki çay ocağı, tamamen yıkılıp, yerine geleneksel köy ve cami mimarimize uygun, sohbet ve kitap okuma salonu yaptı. Zemin, yan duvarlar ve tavan yenilendi. Duvarlara kitap dolabı, dolapların içine kitap kondu. Duvar boyunca dizilen minderli sedir, sehpa ve kürsü ile mekân sıcak ve samimi bir sohbet odası oldu. 

Pendiklinin mevcut milli ve manevi kültürünü tazeleyecek, yeni katkılar sunacak, hata ve yanlışlarını törpüleyecek, gençlerin sorularına cevap verecek, ailelerin sorunlarına çözüm üretecek olan Pendik Çarşı Cami Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Rehberlik Bürosu haftanın beş günü açık olacak.  

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü öğlen ve ikindi namazları sonrası gerçekleşen sohbetlerde Pendik Müftülüğünce görevlendirilen bir vaiz Pendikli ile buluşacak. 

Sohbetlerde: Kur’an’dan Öğütler Sohbeti, Temel İslami Bilimleri Sohbetleri, Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma, Elifba Eğitimi, Gençlere Manevi Danışmanlık, Aile ve Dini Rehberlik gibi faaliyetler yer alacak. 

Sohbetler, bir saat kadar olacak. Sohbete dinleyici olarak isteyen herkes katılabilecek. Sohbet sonrası ailelerin sorunlarına çözüm üretecek olan büro; gençlerin sorularını da cevaplayacak.  

Ne diyordu Hazreti Peygamber: Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol.”  

Bilgisini tazelemek isteyenler, bilgilerine yeni bilgiler katmak isteyenler, hatalarını düzeltmek isteyenler, yanlışlarına son vermek isteyenler, bir din adamına soru sormak isteyenler ile boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler, haydi Pendik Çarşı cami Sohbet odasına. 

Pendik Çarşı Camii Diyanet Okuma Salonu, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Pendik halkına hayırlı olsun. 

Mustafa Telli 

📆 29 Ocak 2022 Cumartesi 18:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR