MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Ekonomi, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Vatan Partili Tekin: “Elektrik Şirketleri Kamulaştırılmalı”
Vatan Partili Tekin: “Elektrik Şirketleri Kamulaştırılmalı”


Vatan Partisi Kartal İlçe Başkanlığı basın toplantısı düzenledi. Gündem de ise vatandaşın belini büken elektrik zammı vardı. Elektrik şirketlerinin kamulaştırılması gerektiğini belirten Vatan Partisi Kartal İlçe Başkanı Perihan Tekin; “Özel şirketler, devletten çok ucuza aldığı elektriği aşırı kârla halka satıyor. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine biniyor. Bu durumda hükümet, halkın değil, özel şirketlerin çıkarını desteklemiş oluyor. Yaşanan bu kriz, özelleştirmenin bir sonucudur” dedi.

Başkan Perihan Tekin ve yönetimi Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasında şunları dile getirdiler;

“Elektrik başta olmak üzere, enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın belini bükmüştür. Yükselen elektrik faturaları sadece hane halkını etkilemiyor, Türkiye’nin üretimine darbe vuruyor. Yatırım yapmak, üretime yönelmek, istihdam yaratmak, külfete dönüşüyor, imkânsızlaşıyor.  Bu durumda kaynaklar yatırıma değil, faize, borsaya gidiyor. Tekelleşen 21 şirkete müdahale etmeden, enflasyonla mücadele olanağı olamaz.

Enerji kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının kazanılması ve toplumda huzurun sağlanması için verilmelidir. Özel şirketlerin değil, halkın çıkarı gözetilmelidir.  Enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için de şarttır. Özel şirketler, devletten çok ucuza aldığı elektriği aşırı kârla halka satıyor. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine biniyor. Bu durumda hükümet, halkın değil, özel şirketlerin çıkarını desteklemiş oluyor. Yaşanan bu kriz, özelleştirmenin bir sonucudur. 
84 milyon insanın, yüzbinlerce işletmenin ve ülkenin enerji güvenliğinin, 21 özel şirketin insafına bırakılması, önümüzdeki zorlu sürecin gereklerine uygun değildir. Muhalefetin kamulaştırma gibi bir gündemi yok.  Üretim ve güvenlik için, kamulaştırmaya bir an önce geçilmeli, halka ucuz elektrik verilmelidir. Bu bütün halkın talebidir.

AK Parti’nin de dayandığı üretici sınıfların çığlığıdır.  Bu çığlığa sessiz kalmak hükümeti götürür. Biden Tayfasına’da gün doğar.  Halkın, ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlara ve ABD’nin kaos planına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir.  VATAN PARTİSİ olarak, bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincinde hareket ediyoruz. 

Dünyada yükselen enerji krizini, komşularımızla işbirliği yoluyla aşabiliriz.  Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi ülkelerden ucuz elektrik sağlayabiliriz. VATAN PARTİSİ bu amaçla, ilgili devletlerle görüşmektedir. Yeter ki, hükümetimiz ABD’nin, ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı, dostlarımıza güven versin.
Cumhurbaşkanımız ve hükümetimize öneriyoruz; “ÜRETİM VE GÜVENLİK İÇİN BİR AN ÖNCE KAMULAŞTIRMAYA GİDELİM, HALKIMIZIN HUZURUNU, REFAHINI SAĞLAYALIM.” VATAN PARTİSİ’NİN merkezinde olacağı, üreticilerin milli hükümeti, özel, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır.  Her zaman olduğu gibi, köklü ve gerçek çözüm, bir tek VATAN PARTİSİ’NDE vardır”

Galeri
📆 12 Şubat 2022 Cumartesi 20:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR