MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » İSKİ’nin su fiyatlarına zam teklifinin reddedilmesi hakkında İmamoğlu’nun tehdidine, AK Partili Altıntaş’tan, “hodri meydan” cevabı
İSKİ’nin su fiyatlarına zam teklifinin reddedilmesi hakkında İmamoğlu’nun tehdidine, AK Partili Altıntaş’tan, “hodri meydan” cevabı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB’ye bağlı İSKİ’nin su fiyatlarına zam yapılması için meclis toplantısında İmamoğlu tarafından gündeme getirilen teklifinin AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedilmesi hakkında İmamoğlu’nun  “Hukuk Karşısında Hesap Vereceksiniz; Şimdi Siz Düşünün” tehdidine AK Partili Altıntaş “hodri meydan” diyerek “Bize o yetkiyi o kanun verdi zaten. Bizde İstanbul halkı adına kullandık”  cevabını verdi.

İmamoğlu’ndan ‘İSKİ’ye Zam’ Teklifini Reddedenlere:   Hukuk Karşısında Hesap Vereceksiniz; Şimdi Siz Düşünün”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ’nin su fiyatlarına zam teklifinin reddedilmesiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Yaşanan ekonomik krize ve hemen her sektörde yapılan zamlara karşın İSKİ’yi artış dışında bırakanları, “İstanbul’u kaybetme öfkesi yüzünden bütün vicdanlarını kara bir bulut kaplamış kişiler” olarak niteleyen İmamoğlu, “İSKİ’yi organize kötülükle batırmaya çalışan arkadaşlara bir haberim var: Yaptığınız suçtur.

Çünkü yasaya göre, 2560 sayılı İSKİ Kanunu’nun 23’ncü maddesine göre; İSKİ, maliyeti altında bir su temini yapamaz. Sizin öfkeniz yüzünden milyarlarca lira zarara girecek olan İSKİ, emin olun çok kısa vadede bu zararı, bu karara oy veren, yani bizim teklifimize revize bütçeye ret oyu veren, yeni fiyat tarifesine ret oyu veren her üyeden rücu edilecek. Bu konuda, mahkemelerde hukuk önünde İstanbul’a verdiğiniz zararın faturasını göreceksiniz. İnanın çok kısa vadede olacak bu iş. Şimdi siz düşünün” dedi. 

AK Partili Altıntaş, “Hodri meydan”

Kartal Belediyesi ve İBB Ak Parti Meclis üyesi Yüksek İnşaat Mühendisi Nizamettin Altıntaş, katıldığı meclis toplantısında Başkan İmamoğlu’nun sarf ettiği sözleri karşısında hem şaşkınlığını hemde tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi.

Altıntaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kast ederek, “Sözün bittiği yerdeyiz.

İBB Meclisinin iradesini tehdit ederek iş yapmaya çalışıyor.

Taktir İstanbul kamuoyunun…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ’nin fahiş su zammına evet oyu vermeyen bütün meclis üyelerini tehdit ediyor.

Sayın Başkan hukuktan – kanundan bahsediyor…

Bize o yetkiyi o kanun verdi zaten. Bizde İstanbul halkı adına kullandık.

#Hodrimeydan #Herşeyİstanbuliçin

Galeri
📆 21 Şubat 2022 Pazartesi 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR