MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Ukraynalılar, Beyazıt Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisi yaptı
Ukraynalılar, Beyazıt Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisi yaptı


Rusya’nın Ukrayna’ya gerçekleştirdiği saldırıların üçüncü gününde İstanbul’da yaşayan bazı Ukraynalılar, Beyazıt Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisi yaptı.

Ukraynalılar, Beyazıt Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisi yaptı – Tıkla İzle

Rusya’nın 24 Şubat sabahı Ukrayna’ya başlattığı saldırıların üçüncü gününde İstanbul’da yaşayan Ukraynalıların protesto gösterileri devam etti. Yaklaşık 100 kişilik Ukraynalı grup, ellerinde Ukrayna bayraklarıyla Beyazıt Meydanı’na geldi. Rusya aleyhinde slogan atan Ukraynalılar savaşın durması için çağrıda bulundu.

“Yardım istiyoruz”

İstanbul’da evlendiği için burada yaşayan Ukraynalı Anzhala Pelit, “Çok kötü. Çocuk öldürüyorlar. Çok insan var. Yardım istiyoruz. Benim arkadaşım orada. Rus tankı duruyor. Haber almıyoruz. Ben sormak istiyorum. Niçin bu kadar Putin’den korkuyorsunuz? Neden böyle? Bütün akrabalarım orada. ‘Çok tank var’ diyorlar. Çok vuruyorlar. 5 yaşında çocuk öldü. Bomba attılar. Ev patladı. Bütün aile gitti” dedi.

RUSYA’NIN UKRAYNA’YA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SALDIRILARIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE İSTANBUL’DA YAŞAYAN BAZI UKRAYNALILAR, BEYAZIT MEYDANI’NDA TOPLANARAK PROTESTO GÖSTERİSİ YAPTI. (CANER SÖNMEZ – İSMET AKTAŞ/İSTANBUL-İHA) Rusya’nın Ukrayna’ya gerçekleştirdiği saldırıların üçüncü gününde İstanbul’da yaşayan bazı Ukraynalılar, Beyazıt Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisi yaptı.

“Dünya sustu”

Dil kursu için İstanbul’a gelen Ukraynalı Farida Ahaieva, “Hiç kimse uyuyamıyor. Çünkü Ukrayna bombalanıyor. Kiev bombalanıyor. Hiç kimse hiç bir şey yapmıyor. Dünya sustu. Çünkü Rusya’dan korkuyor. Benim annem, babam ve kardeşim orada kaldı. Ben burada tek, yalnız kaldım. Ailemden haber alıyorum. Onlar beni korkutmamak için her şeyi söylemiyorlar. Ben zaten okuyorum. O taraflar bombalanıyor” diye konuştu.

Galeri
📆 26 Şubat 2022 Cumartesi 20:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR