SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan: “Bu millet 28 Şubat’ta dünya sivil hak mücadelesinin en sabırlı mücadelesini verdi”

Yayınlanma:
ABONE OL

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Sancaktepe’de düzenlenen ’Dünden Bugüne Türkiye’de Darbeler’ isimli 28 Şubat konulu panele katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Sancaktepe’de düzenlenen ‘Dünden Bugüne Türkiye’de Darbeler’ isimli 28 Şubat konulu panele katıldı. Burada Konuşan Kan, “Bu asil milletin mensupları, 28 Şubat sürecinde dünya sivil hak mücadelesinin en zarif, en sabırlı ve şiddet içermeyen mücadelesini kanun çerçevesinde verdiler ve kazandılar” dedi. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise, “Bu darbeyi kılık değiştirmiş olsa da asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Sancaktepe Belediyesi ev sahipliğinde, yakın tarihin karanlık günlerinden olan 28 Şubat’ın 25. yıl dönümünde “Dünden Bugüne Türkiye’de Darbeler” konulu paneli Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkez’inde dün akşam gerçekleştirildi.

Panelin yanı sıra 28 Şubat sürecinde mağdur olan 25 kadının hikayesi, Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi ve Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda düzenlenen sergiyle anlatıldı. Panel öncesi 28 Şubat’a dair fotoğraf sergisi gösterime sunuldu. Düzenlenen panelin moderatörlüğünü Yıldız Konar Süslü üstlenirken, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, ve AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Dr. Rabia Kalender İlhan konuşmacı olarak yer aldı.

“Bu darbeyi kılık değiştirmiş olsa da asla unutmayacağız ve unutturmayacağız”

Sancaktepe Belediye Av. Şeyma Döğücü yaptığı konuşmada, “Post modern dediğimiz, modern kılıklı darbenin 25. yılı. Aslında 25 yıldır adeta Türkiye’nin demokrasisinin göğsüne saplanmış bir hançer olarak her an bizlere kendini hissettirmekte. Biz bu darbeyi kılık değiştirmiş olsa da asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Panelde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, “28 Şubat bir darbedir. Darbe insanlık suçudur. O süreçte insanların ruhları tankların altında ezildi, geleceğe dair ümitleri yok edilmek istendi. Bin yıl sürecek dendi ama bin yıl sürmedi. Bu asil millet , bu asil milletin mensupları, en zarif , en nazik , en şiddet içermeyen , kanun çerçevesinde mücadeleyi verdiler. İddialı bir cümle kuracağım: dünya sivil hak mücadelesinin en zarif, en sabırlı mücadelesini yaptılar ve kazandılar. O dönemki ayrımcılık erkeleri etkilese bile, özellikle kadınlar üzerinden yapılmıştı. Sistematik ayrımcılık yapılmıştı. O günler geride kaldı Allah’a şükür. Bizim zaten toplum içerisinde öyle bir derdimiz yoktu, şimdi de yok. Ama o günleri hatırlayanlar, o günleri özleyenler, geri getirmek isteyenler var. Onlar da bilsinler ki , bu millet asla o günlerin geri gelmesine izin vermeyecek” dedi.

İlgili Haberler

Genel
01 Mart 2024
Yaş Şartı Kaldırıldı! EYT’siz 10 Yıl ve 1800 Gün Primle Erken Emeklilik

10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 prim gün sayısı olanlar için erken emeklilik fırsatı çıktı. EYT’siz erken emeklilik imkanı için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. EYT’yi kaçıran vatandaşlar yaş şartı olmadan erken emeklilik imkanlarını yakından takip ediyor. Son dönemlerde sağlık durumundan emeklilik bu konuda vatandaşa EYT’siz emekli olma fırsatı tanıyor. Sağlık durumundan emeklilik diğer adıyla malulen emeklilik […]

Genel
01 Mart 2024
İstanbullular Hazırlığınızı Şimdiden Yapın! Cumartesi Sabahı İşe Gidecekler Neye Uğradığını Şaşıracak

İstanbul için kritik uyarı geldi. Hazırlığımızı yapın, yarın sabah saatlerinden itibaren hava durumu tersine dönüyor. Cumartesi sabahı işe gidecekler mutlaka önlem alsın. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden yapılan yeni değerlendirmelere göre bu hafta sonu İstanbul’da sağanak yağışlar başlayacak. Son günlerde sisli ve puslu bir havanın hakim olduğu İstanbul’da yağışlar Geri […]

Genel
01 Mart 2024
MGM’den kritik uyarı! O iller dikkat: Yağış ve Soğuk Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin batı ve kuzey kesimlerinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Özellikle İzmir, Muğla, Aydın ve Balıkesir’in kıyı ilçeleri, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisine girecek. PUS VE SİS UYARISI Sabah ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesi ile kuzey ve iç […]

Genel
29 Şubat 2024
EYT’siz Emeklilik Fırsatı 1994-1997-2005-2008 Girişliler İçin Açıklandı

EYT’siz erken emeklilik bekleyenler için fırsat geldi. Erken emeklilik bileti yeniden kesiliyor. Sigorta başlangıç tarihine göre erken emekli olabilecek grup haberimizde… Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi yani EYT geçtiğimiz yılın mart ayı itibarıyla kabul edilmiş ve emeklilik başvuruları başlamıştı. EYT ile emekli olan kişi sayısı bu yıl itibariyle 5 milyona kadar ulaşacak. Ancak EYT’siz kaçıran kapsam […]