MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’da AVM’de ”OTİZİM” farkındalık günü

Kartal’da AVM’de ”OTİZİM” farkındalık günü2 Nisan Dünya ”OTİZİM” farkındalık günü dolayısıyla Kartal’da bir AVM ve Yeni Dünya Özel Eğitim Kurumları ortaklaşa otizm farkındalık programı için otizmli aileleri bir araya getirdi.

Otizm ve bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklandığı düşünülen otizm spektrum bozukluğunun düşünme hemde dil ile başkalarıyla ilişki kurma becerisinde problemler yaşatan karmaşık bir nörogelişimsel durum fakat bu tam anlamıyla bir hastalıktan öte bir farklılıktır.

Otizm ağırlıklı olarak belirtileri yaşamının ilk 3 yılında görülen, otizmde özellikle aileler tarafından zamanında fark edilip ne kadar erken tanı ve tedaviye başlanırsa o kadar olumlu sonuçlar alınacağı önemli bir gerçek.

Otizm spektrum bozukluğu riski taşıyan ve gösteren bireylerin gelişimlerini desteklemek için daha yoğun ve daha nitelikli özel eğitim programlarına ihtiyaç vardır. Otizmli bireylerimizin ihtiyaçlarını iyi analiz edip bu hassasiyetle ve titiz çalışmalar yapılmalı.

Otizm spektrum bozukluğuna da yapılacak çalışmaların toplumumuzda, gerekli farkındalığı yaratması açısından da, önemli bir sebebe vesile olabilir. Çocuklarımıza yetişkinlere ve ailelerine bu konuda daha dikkatli ve daha duyarlı olunabilmesi için de, bugün 2 Nisan otizmliler haftasında AVM ve Yeni Dünya Özel Eğitim Kurumlarının işbirliği ile otizmli aileleri bir araya getirdi.

AVM  otizmli çocuklu ailelerin AVM içinde pankartlar ile gezinerek halkın içinde bir farkındalık oluşturuldu. Daha sonra Otizimli çocuklara ve ailelerine yemek ikramında bulunuldu.

Galeri
📆 03 Nisan 2022 Pazar 14:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR