MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Fatih Erbakan, “Temel Beyler, sokağa dahi çıkamayacak duruma gelmişler!..

Fatih Erbakan, “Temel Beyler, sokağa dahi çıkamayacak duruma gelmişler!..Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, gazeteci Alper Altun’un YouTube kanalında gerçekleştirilen canlı yayında siyasi gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

‘Millî Görüş kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatta olsaydı CHP ile olurdu’ söylemine bir kez daha sert çıkan Erbakan, “Temel Bey yanlış pozisyonuna bir meşruiyet arıyor. Sokağa dahi çıkamayacak duruma gelmişler. Erbakan Hoca asla 60 yıl sonra Türkiye’nin başına bir CHP’li getirme operasyonuna dahil olmazdı, altılı masada asla yer almazdı.” ifadelerini kullandı. 

Erbakan 2023 seçimlerine parti olarak milletin isteği ile tek başına katılacaklarını ve partisinin Cumhurbaşkanı adayı da olduğunu kaydetti.

Erbakan Hoca, ‘Osmanlı dönemine zulüm dönemi’ diyen bir CHP’yle asla birlikte olmazdı.

Erbakan’ın açıklamaları şöyle:

“Bir kez daha açıkça söylüyorum; Erbakan Hocamız hayatta olsaydı, 6 yaşından küçük çocuklara Kur’an öğretmeyi çağdışılık sayan bir CHP, ‘iktidar olur olmaz İstanbul Sözleşmesi’ne geri döneceğiz, Ayasofya müze olarak kalmalıydı, cami olmamalıydı’ diyen ve bizzat Genel Başkanının ağzından ‘Osmanlı dönemini bir zulüm dönemi’ olarak nitelendiği bir CHP’yle asla birlikte olmazdı. ‘Efendim Erbakan Hoca CHP ile koalisyon yaptı’ diyorlar. Bir kere ikisini karıştırmamak lazım.

Bu koalisyonun Millî Görüş kadrolarının ilk kez devlet yönetimine akredite olması açısından çok büyük önemi vardı. O koalisyon döneminde Kıbrıs Barış Harekâtı yapılarak 3 asır sonra ilk kez bir toprak kazanıldı. CHP ile koalisyon olmasına rağmen 600 imam hatip, 5000 Kur’an kursu açılması ile manevi kalkınma açısından son derece önemli icraatlar gerçekleştirildi.

O koalisyon adeta bir Millî Görüş iktidarı gibi hareket etti. Şimdi yapılana bakıyorsunuz; ‘2-3 tane milletvekili çıkaracağız’ diye CHP’ye fazladan 7 tane milletvekili kazandırıldı, Elazığ’da 40 sene sonra CHP vekil çıkartabiliyor sonuçta elde edilen 2 vekilden birisi istifa etti. Bu ittifakın sonucunda ‘siz ne elde ettiniz CHP ne elde etti’ buna bakmak lazım. Erbakan Hoca o koalisyonda efsane hizmetler üretti bugünkü ittifakta neler elde edildi buna bakmak lazım. Kaldı ki CHP için ‘kökü bereketsiz bir partidir’ diyen yine Erbakan Hocanın kendisidir. Dolayısıyla bugün hayatta olsa asla birlikte olmazdı. Tabii Cumhur İttifakı’yla da olmazdı, bunun sebeplerini gerekçeleriyle daha önce ifade etmiştik.”  

‘Temel Bey, yanlış pozisyonuna Erbakan Hoca’yı karıştırarak bir meşruiyet arıyor’

Gazeteci Altun’un, ‘Temel Karamollaoğlu neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duymuş olabilir’ sorusuna Erbakan, “Temel Bey yanlış pozisyonuna bir meşruiyet arıyor. Sokağa dahi çıkamayacak duruma gelmişler. Türkiye’nin dört bir yanında halkımızdan duyuyoruz hatta ‘böyle bir isim nasıl olur da Erbakan Hoca’nın partisinde genel başkan olabilir’ diye sokaktaki vatandaş bize soruyor, tepki gösteriyor.

Herhangi bir yerde broşür dağıtmaları esnaf ziyareti yapmaları mümkün değil hatta Temel Bey’in kendisinin söylediği camiye girdiğimizde tepki alıyoruz diye. Böyle bir durumda bir tutunacak dal olarak Erbakan Hoca’yı da karıştırarak bir meşruiyet oluşturma peşindeler. Ama bu son derece yanlış bir değerlendirme. Erbakan Hoca asla 60 yıl sonra Türkiye’nin başına bir CHP’li getirme operasyonuna dahi olmazdı, o altılı masada asla yer almazdı.” diye konuştu. 

📆 07 Nisan 2022 Perşembe 14:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR