MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Mahalleler, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Orhantepe’de Kentsel Dönüşüme hız verildi

Kartal Orhantepe’de Kentsel Dönüşüme hız verildiBakan Murat Kurum: “Orhantepe’mizde 811 konut ve 144 ticari ünite olmak üzere 955 bağımsız bölümün yapımını başlattık”

811 konut ve 144 ticari ünite toplam 955 bağımsız bölüm için start verildi

Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde Orhantepe Mahallesinde temel atma töreni gerçekleşti.

Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde Orhanlı Mahallesinde temel atma töreni gerçekleşti. Törende konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Orhantepe’mizde Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle 811 konut ve 144 ticari ünite olmak üzere 955 bağımsız bölümün yapımını başlattık” dedi.

Kartal’da Yeşilyurt Apartmanının çökmesiyle yaşanan acı hatıradan sonra riskli bölge ilan edilen, can ve mal kaybı riski taşıyan alanların kentsel dönüşümüne başlandı. 14 etaptan oluşan projenin 1’inci ve 14’üncü etapların temel atma töreni gerçekleşti. Törene, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Müdürü Vedad Gürgen, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve Orhantepe Mahalle sakinleri katıldı. Kartal İlçe Müftüsünün okuduğu duanın ardından temel atma işlemi, inşaat alanında gerçekleşti.

“Orhantepe’mize çok güzel eserler bırakmak için burada bir aradayız”

Açılış törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ”Bugün hamd olsun bu alanda yeni sağlam konutlarımızın temelini atıyoruz. Orhantepe’mize çok güzel eserler bırakmak için burada bir aradayız. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeni yuvalarımız, iş yerlerimiz ve sosyal alanlarımız için çalıştık. Bu alanlarımız şimdiden hayırlı olsun diyorum. İstanbul’a yaptığımız her bir yatırımı, kazandırdığımız her eseri, gerçekleştirdiğimiz her projeyi ülkemize ve insanlığa hizmet olarak görüyoruz.

Gönülden söylüyorum, yastığa başımızı koyduğumuzda ve sabah gözümüzü açtığımızda aklımızda hep kentsel dönüşüm var. Orhantepe’mizde Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle toplam yatırım değeri 650 milyon olan 811 konut ve 144 ticari ünite olmak üzere 955 bağımsız bölümün yapımını başlattık” dedi.

Galeri
📆 09 Nisan 2022 Cumartesi 16:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR