SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

ŞİVELİ KOMEDİNİN KRALI: ERZURUMLU MÜMESSİL

Yayınlanma:
ABONE OL

Erzurumlu Mümessil, dev bir kadro ile komediye bir başka boyut katmak üzere vizyona giriyor. Filmin başrol oyuncusu Burak Bozdağ, “Erzurum şivesiyle çektiğimiz “Erzurumlu Mümessil”i en doğru zamanda vizyona girmesi için “dinlendirdik”. Tam tadında bir komedi ile, ilaç mümessili olan Burak’ın başarılı olmak için çabalarken başına gelen talihsiz olaylara katıla katıla değil, “kıt”lana kıt”lana” güleceksiniz. Filmin ilk haftada seyirciyi yakalayacağını, vizyonun en hareketli filmlerinden biri olacağını öngörüyoruz. Herkesi gülmeye, kahkahalarla bir komedi şölenine davet ediyoruz” dedi.

Erzurum’un tarihi ve kültürünü kare kare işleyerek Erzurum’un tanımına önemli ölçüde katkı sağlayacak olan filmde yüzde 90’ı Erzurumlu olan bir çok ünlü isim de yer aldı. “Erzurumlu Mümessil” filminin çekimleri Erzurum’da farklı mekanlarda büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

ERZURUM’UN DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLK KEZ BEYAZPERDE’DE

4.5 milyon liralık bütçeyle çekilen film Erzurum’da çekilen ilk komedi filmi. Son zamanların en komik filmlerinden biri olan film ile ilgili en farklı detaylardan biri ise filmdeki oyuncuların da yüzde 60’ının Erzurumlu olması.   

Başta Erzurum olmak üzere Narman, Tortum, Aziziye gibi ilçelerde çekimleri gerçekleşen film 2022 yılında vizyona girecek. Ünlü yönetmen Servet Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı, Burak Bozdağ’ın başrolünde oynadığı filmde, Burcu Binici, Ayhan Taş, Dila Danışman, Selahattin Taşdöğen, Recep Cinisli, Hacı Ali Konuk, Metin Yıldız, Ferdi Kurtuldu, Orçun Kaptan, Volkan Başaran, Kahraman Sivri, Rüya Coriç, Ömer Duran, Reyhan İlhan yer alıyor. Ünlü  radyocu “Afrikalı Ali” olarak bilinen Arif Şentürk de filmde rol alan ve filme ayrı bir tat katan sürpriz isimlerinden. 

DİLA DANIŞMAN, “DOKTOR AYÇA” İLE GELİYOR

Oyuncu kadrosunda yer alan Dila Danışman ise, “Benim oynadığım karakter Burak’ın “Mümessil”lik yaptığı dönemde karşılaştığı “Doktor Ayça” karakteri. Burak ve Ayça çifti ile aşkı ve romantizmi bir kez daha en komedi repliklerle yaşacaksınız” diyor.

Filmin yapımcılarından iş insanı Halil Karapınar, “Şiveli Komedi adına bugüne kadar yapılmamış bir projeye kıymetli Boz Yapım ile birlikte imza atmaktan mutluyuz. Biz sahada gereken emeği verdik, şimdi sıra değerli hemşehrilerimiz ve seyircilerimizde olacak. Erzurum’u film vizyona girdiğinde sadece 81 il değil Avrupa ülkeleri de bir kere daha Erzurum’un o güzel halkını tanıyacak” dedi.

Filmin Türü: Komedi

Orijinal Adı: Erzurumlu Mümessil

Yapımcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Yapım Yılı: 2020

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Vizyon Tarihi: 06.05.2022

İlgili Haberler

Dünyadan
16 Haziran 2024
Bir Toplumun Yok Oluşunun Mimarileri; Farkındalığı Olmayan Siyaset-çiler

Farkındalığı olmayanlar, yalan bir dünya içinde yaşadıkları ve sürdürdükleri hayatın gerçek olduğunu zan ederler. Ancak, farkındalıkları olmayanların dışındaki herkes bunun öyle olmadığının farkındadır. Bahse konu olan farkındalığı olmayan kişiler, gerçek zan ettiği hayatının yalandan ibaret olduğunu anlayamaz/ kavrayamaz ve gündelik yaşamı ile ilgili verdiği kararların, tarafınca verdiğini düşünür. Ancak öyle değil, dahası, kendisiyle ilgili kararların […]

Magazin
15 Haziran 2024
Cezaevinden tahliye edilen Can Doğu’nun son hali şaşırttı

Dilan Polat’ın erkek kardeşi Can Doğu cezaevinden tahliye oldu. Can Doğu’nun değişimi ise dikkatlerden kaçmadı. Dilan ve Engin Polat çiftinin davaları ve cezaevi süreci aylardır herkes tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde dava ile ilgili aylık tutukluluk duruşması görülmüş, Sıla Doğu ve Can Doğu’nun tahliyesine karar verilmişti. Sıla ve Can kardeşler mahkeme kararı sonrası tahliye […]

Magazin
15 Haziran 2024
Deniz Akkaya’nın kızı Ayşe babası Efe Özbilgin’e teslim edildi

Deniz Akkaya’nın 16 yaşındaki Ayşe babası Efe Önbilgin’e teslim etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın raporu, Ayşe’nin babasıyla kalmak istediğini belirtti. Eski manken Deniz Akkaya ve Efe Önbilgin’in kızları Ayşe, yaşanan aile içi sorunlar sonrasında babasına teslim edildi. İstanbul 4. Aile Mahkemesi’nin kararıyla Ayşe’nin velayeti, annesi Deniz Akkaya’dan alınıp babası Efe Önbilgin’e verildi. Deniz Akkaya, […]

Genel
15 Haziran 2024
Meteoroloji’den SARI KOD! O İller İçin Peş Peşe Uyarı

15 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Haziran’a dair hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde sağanak yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgarların da etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde […]