SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Profesyonel bir özgeçmiş nasıl oluşturulur?

Yayınlanma:
ABONE OL
Profesyonel bir özgeçmiş nasıl oluşturulur?

İyi hazırlanmış başvuru dosyaları, iş piyasasında yer arayışındaki müttefiklerimizden biridir. Bu nedenle, bir iş aramaya başlamadan önce, eksiksiz, sağlam ve her şeyden önce potansiyel bir işverene gerekli tüm bilgileri sağlayacak bir özgeçmiş yazmak için biraz zaman harcamaya değer.

Profesyonel bir özgeçmiş, iş aramanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu günlerde, iş ilanı veren çoğu işveren bir özgeçmiş ve ön yazı talep ediyor. Buna dayanarak, önerilen adayların ilanda belirtilen beklenti ve koşulları karşılayıp karşılamadığını belirleyebilirler.

Özgeçmişinizin görünümünün ve yapısının işe alım görevlisini sizi bir görüşmeye davet etmeye teşvik edebileceğinin farkında olmalısınız. Ya da tam tersine özgeçmişinizin hemen atılacak yığına gitmesine neden olun. Hayalinizdeki işe girme şansınızı artırmak için profesyonel bir özgeçmiş nasıl yazılır?

Özgeçmişinizin en önemli unsurları

İlk başta, bir özgeçmiş oluşturmak oldukça basit bir görev gibi görünüyor – metin belgesine eğitimimiz, iş deneyimimiz, kişisel veriler ve ek beceriler veya nitelikler hakkındaki tüm bilgileri eklemeniz yeterli. Ancak, sadece bilginin kendisinin değil, aynı zamanda sunulma şeklinin de önemli olduğu ortaya çıktı.

İyi yazılmış bir özgeçmiş çok okunabilir bir düzene, net grafiklere sahip olmalı ve belirli bölümlere ayrılmalıdır. Yazı tipi boyutu, bölümler arasındaki boşluklar ve iyi seçilmiş bir fotoğraf gibi şeyler bile etkilidir. İkincisi üzerinde biraz durmakta fayda var – özgeçmiş fotoğrafı resmi olmalı, tercihen bu amaç için oluşturulmalıdır.

İyi bir ticari fotoğraf size bir aday hakkında çok şey söyleyebilir, bu yüzden rastgele fotoğraflar çekmeyin. Halihazırda bir özgeçmişiniz varsa ve potansiyel işverenlere gönderiyorsanız ve hala bir iş bulamadıysanız, bu belgeyi dikkatlice okumanızda fayda var. Belki bir şeyin değiştirilmesi, düzeltilmesi, iyileştirilmesi veya belgenin görünümünün değiştirilmesi gerekiyor.

Hazır şablonlar kullanmaya değer

Yazacak bir özgeçmişiniz varsa ve belgeyi hem biçim hem de içerik açısından nasıl profesyonel hale getireceğinizi bilmiyorsanız. Bazı web sitelerinde bulunan hazır şablonları veya özgeçmiş sihirbazlarını kullanmak iyi bir çözüm olacaktır.

İnternette. Onlar sayesinde, bir v oluşturma hakkında çok fazla bilgi edinebilir, halihazırda tamamlanmış belgelerinizi kontrol edebilir, başvuru belgeleri oluşturmada şu anda en iyisinin ne olduğunu kontrol edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Belediye
21 Temmuz 2024
Şile Bezi bahane, israf şahane!

Yaz tatil dönemi eğlence, festival, defile, konser, gibi kavramlar birbiriyle gayet güzel örtüşüyor fakat; Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz sebebiyle özellikle kamu kurumlarına yönelik alınan tasarruf tedbirleri uygulaması, bu belediyelere uğramıyor mu? Şile İstanbul’un küçük bir ilçesi, belediye bütçesi de nüfusuyla orantılı boyutta. Fakat hemen hemen her kurumda uygulanması gereken tasarruf tedbirleri belediyelerdeki eğlence faaliyetlerinde […]

Belediye
21 Temmuz 2024
Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali 35. Si daha coşkulu

Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 29 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.. Adını, yıllardır yörenin ekonomisinin ve sanatının alt yapısını oluşturan tekstilde İstanbul’un coğrafi işaretli ve adını Şile Bezi’nden alan Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 1984 yılından bu yana devam eden, […]