MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Mekanlar, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Pendik Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde 1. Etap Kentsel Dönüşüm Çalışması başladı

Pendik Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde 1. Etap Kentsel Dönüşüm Çalışması başladıOrta ve Dumlupınar Mahallelerinde 1. Etap Kentsel Dönüşüm Çalışması başladı. Pendik Belediyesi ekipleri çevre güvenliği alarak tahliye süreci tamamlanan yapıları yıkıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 2017 yılında riskli alan ilan edilen Orta ve Dumlupınar Mahalleleri için kentsel dönüşüm sürecinde yıkım aşamasına geçildi. 2020 yılında başlanan çalışmalarda tespit ve uzlaşma görüşmeleri sonucunda anlaşmaya varılan hak sahiplerinin tahliye ettikleri yapıların yıkımına başlandı. Toplamda 447 yapının yıkılacağı (1.442 Bağımsız Bölüm) proje alanında, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince çevre güvenliği alınan yapıların yıkım işlemleri devam ediyor.

Bakanlık 2.081 Bağımsız Bölüm yapacak

Yıkım işleminin tamamlanmasının ardından bölgeye deprem ve afetlere karşı güvenli modern yapılar yapılacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Orta ve Dumlupınar Mahalleleri 1. Etap Kentsel Dönüşüm Çalışması kapsamında 1.826 konut ve 255 dükkân olmak üzere toplam 2.081 Bağımsız Bölüm inşa edilecek.

“Pendik’e yakışır modern yaşam alanı olacak”

Pendik’te çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını ifade eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum da bu bölgemizle ilgili yakından ilgileniyor. Koordineli olarak yürüttüğümüz çalışmalarda artık dönüşümü başlattık. Burası yeni yolları, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla Pendik’e yakışır modern yaşam alanı olacak. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü nihayete erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

Galeri
📆 26 Nisan 2022 Salı 19:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR