MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » TUZLA’DA ÖYKÜDEN TÜRKÜYE, NAMEDEN GÖNÜLE

TUZLA’DA ÖYKÜDEN TÜRKÜYE, NAMEDEN GÖNÜLETuzla Halk Eğitimi Merkezi’nin Öyküden Türküye Türkü ve Halk Oyunları Gösterisi Gecesi Gönülleri Fethetti

12 Mayıs 2022 perşembe Gecesi İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde muhteşem bir türkü ziyafeti sundu. Katılımın oldukça fazla olduğu seyircilerin merdivenleri dahi doldurduğu gözlemlendi. Anadolu’muzun farklı yörelerinden türkü ve halk oyunları gösterisi göz kamaştırdı. Program sonuna doğru ise coşku üst düzeye çıktı.

Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin ÇANGIR, yaptığı selamlama konuşmasında; türkülerimiz bir zenginliktir, kültürümüzün gelişmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz, Tuzla Halk Eğitimi Merkezi olarak kültür mirasımızın korunması, yaşatılması ve sonraki nesillere aktarılmasında rol almak bizim için en büyük gurur kaynağıdır dedi.

Yıl boyunca yaptığımız çalışmaların ürünü olan “Öyküden Türküye Türkü Ve Halk Oyunları Gösterisi ” programına yoğun bir katılımın gösteren seyircilere, gecenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, kursiyerlerimize, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Tuzla Kaymakamı Ali AKÇA’ya, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin KÖMEKÇİ’ye  ve Tuzla Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Ali REİSOĞLU’na teşekkür etti.  

Galeri
📆 14 Mayıs 2022 Cumartesi 12:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR