MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Gezi-Alışveriş, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Taş Ocakları Millet Bahçesi Planlarına Mimarlar Odasından İtiraz

Kartal Taş Ocakları Millet Bahçesi Planlarına Mimarlar Odasından İtirazKartal ilçesinin sembolü olabilecek bir nokta olan taşocakları mevkinin güzel bir projeyle millet bahçesi olacağı haberi halkta heyecan uyandırdı.

Mimarlar Odası planlara itiraz edecek

Alınan bilgiye göre; İstanbul Mimarlar Odası Anadolu 2. Bölge Temsilciliği söz konusu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından planları yapılan Millet Bahçesi imar planlarına itiraz edeceği öğrenildi. İtiraz için gerekli hazırlıkların yapıldığını yakın bir zamanda yasal itiraz başvurusunun yapılacağı bildirildi.

Taşocakları şimdi doğal gölet manzarası

Zira yıllardır İstanbul’da yapılan binalarının kumunun çakılının bu taş ocaklarından çıkarılıp işlendiği ve etrafının çevrili olması sebebiyle doğal bir gölet olma özelliğiyle eşsiz bir güzelliğin saklı olduğu bu bölgede hızlı bir şekilde başlayan yapılaşma da dikkat çekiyor.  

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Nisan ayında Kartal’a gelerek yaptığı açıklamada Taş Ocakları Mevkiinin Millet Bahçesi olacağını açıklamıştı.

İl Başkanı Kabaktepe, projeyi inceledi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’de bir takım ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Kartal’da İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve teşkilat mensuplarıyla beraber Taşocakları Millet Bahçesi proje alanını da inceleyerek kısa bir açıklama yaptı.  

Kabaktepe: “Doğaya verdiğimiz değer, geleceğe yaptığımız yatırımdır.

Özel nitelikleriyle Türkiye’de bir ilk olan Taşocakları Millet Bahçesi ile Kartal nefes alacak, çocuklarımız daha yeşil bir dünyada yaşayacak, söz konusu Millet Bahçesi projesinin ihalesinin Haziran ayında yapılacak hemen akabinde start verilecek”dedi.

Millet Bahçesi yanına 1670 adet Konut yapılıyor

Kartal Esentepe’de Taş Ocaklarının bulunduğu yere Millet Bahçesi yapılacağı açıklanırken, Millet Bahçesi’nin bitişiğinde Hastanenin yan tarafında bulunan 102 dönüm araziye ise Emlak Konut- Ern Grup, Yıldızlar İnşaat tarafından 1670 konutluk inşaata başlandı.

Projenin hafriyat çalışması ise, tüm hızıyla devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, yatay mimari şeklinde 7 kattan oluşan bloklar,  1+1- 2+1 – 3+1 ve 4+1  dairelerden oluşuyor.

1+1 daireler, Bürüt 76, net, 46 M2 ve 10 M2 balkonlu, 2 Milyon TL, 2+1 daireler Bürüt 110, Net 67 M2, 15M2 balkonlu  3.8 milyon TL fiyatla satılıyor.

Bu arada, 1. Etabında  yapılacak 556 dairenin 130 adedinin satıldığı öğrenildi.

Galeri
📆 18 Mayıs 2022 Çarşamba 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR