MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » ABD Büyükelçiliği, CHP’nin Maltepe mitingi için vatandaşlarını uyardı

ABD Büyükelçiliği, CHP’nin Maltepe mitingi için vatandaşlarını uyardıABD Büyükelçiliği, CHP’nin 21 Mayıs Cumartesi akşam saat 18:00 de Maltepe’de yapacağı miting sebebiyle resmi internet sitesinde, Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik uyarıda bulundu.

Maltepe sahil miting alanında yapılacak olan “Milletin Sesi Kılıçdaroğlu” Mitingi hakkında ABD Büyükelçiliği tarafından dikkat çeken bir uyarıda bulunuldu.

Büyükelçiliğin uyarısında şu ifadeler yer aldı; “gösterilerden ve protestolardan kaçının!

“21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe’de CHP’nin miting düzenlemesi planlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü önlem aldı. Geçmiş protestolarda tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve öldürücü olmayan mermiler kullanıldı. Bu mitingde de benzer önlemlerin alınması kuvvetle muhtemeldir. Öngörülemez olabileceği ve şiddete dönüşebileceği için gösterilerden ve protestolardan kaçının” şeklinde belirtildi.

Ülkemizde her zaman yapılan bu tarz mitinglerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, Cumhuriyet Halk Partisi CHP tarafından bu hafta sonu yapılacak olan miting için ABD Büyükelçiliği tarafından uyarıda bulunulması dikkat çekti.

ABD’nin bu uyarısı sosyal medyada Türk halkının tepkisini çekti. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş ABD’nin böyle uyarılar yapmasının altında sinsi bir kaos planımı var diye sorular sordu.  Ve halkın, herhangi bir provakasyona karşı sağduyulu olması yönünde birlik beraberlik mesajları verildi.

📆 20 Mayıs 2022 Cuma 11:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR