MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesince Geleneksel 40. Ezbere Hadis Okuma Yarışması’nın bülbülleri geliyor

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesince Geleneksel 40. Ezbere Hadis Okuma Yarışması’nın bülbülleri geliyorUluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi, Geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışması Final Programı Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşti. 

Mısırlı öğrenci AML MOHAMED HAMED ABDELG’in okul birincisi olduğu yarışmayı; İmam Hatip Lisesi eski öğretmeni Mustafa Telli sizin için izledi. 

25 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleşen programa; Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ertan Saygın, Şube Müdürü Nihat Yalçın, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, çevre okul müdürleri, öğretmen öğrenci ve veliler katıldı. 

83 öğrencinin katıldığı yarışmada 10 öğrenci finale kaldı.  Finalde 404 hadis ezberleyen 11. sınıf öğrencisi Mısırlı öğrenci AML MOHAMED HAMED ABDELG okul birincisi olurken, Türk öğrenci MERYEM NUR KARASAKAL ikinci, Endenozyalı öğrenci SYAKIRAH NAIMATALLAH üçüncü oldu YOUSSRA ABDELMOAMEN ELAN, HÜMEYRA KUŞKAYA, HÜMEYRA ALAY, ZEYNEP KAMACI,  BELKIS JOO, NURSENA KÜÇÜKKUŞ, RUMEYSA YILMAZ ilk onda yer aldı. 

Program Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, şehitlerimiz ve hadis alimleri adına yapılan Saygı duruşu ve İstiklalimizin simgesi İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.  

Meslek Dersleri öğretmeni Fikret Özenç’in sunduğu yarışmada; Müdür Başyardımcısı Yakup Kazanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti, Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nin tanıtım videosu, Okul Müdürü Bekir Akman’ın teşekkür konuşması, Yarışmacı öğrencilerin tanıtıldığı sinevizyon gösterisi, Hadis yarışması, Veda Hutbesinin okunması ve Ödül töreni yer aldı. 

Okul müdürü Bekir Akman yaptığı konuşmada: Ku’ran ve Sünnetin iki asıl ana kaynak olduğuna dikkat çekerek, sünnetsiz bir hayatın boş olduğunu söyledi. Yarışmacı öğrencilere, öğrencilerin ailelerine, yarışmada görev alan öğretmenlere, sponsorlara, katılımcılara ve basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etti. 

Programda; Pendik İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Erkan Saygın, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı kısa birer konuşma yaparak; yarışmada emeği geçen herkesi tebrik etti. 

Pendik İmam Hatip Lisesinde 1982’de başlayan ve 40 yıldır aralıksız devam eden Ezbere Hadis okuma Yarışması 40. Yılında zirveye çıktı. Yarışmaya katılan öğrenciler dakikalarca alkışlanırken, bizleri Hazreti Peygamberin huzuruna taşıyan Veda Hutbesini hep birlikte gurur ve huşu içinde ayakta dinledik. 

Dereceye giren öğrenciler, belediye başkanları, dernek ve hayırseverler tarafından altın, Kudüs gezisi ve umre ziyareti gibi hediyelerle ödüllendirildi.  

Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesince organize edilen Geleneksel 40. Ezbere Hadis Okuma Yarışması günü ölümsüzleştiren hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi. 

Mustafa Telli 

📆 26 Mayıs 2022 Perşembe 09:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR