MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Gezi-Alışveriş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » AYGAD Anadolu Kültür Gezisi Düzenlendi

AYGAD Anadolu Kültür Gezisi DüzenlendiAnadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) tarafından Doğu ve Güneydoğu Bölgesi illerine yönelik düzenlenen bir haftalık kültür gezisi başladı. Gezide sırasıyla Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep ve Mardin illerindeki tarihi ve turistik mekânlar gezilecek.

Her yıl önemli projelere imza atan AYGAD, son yıllarda gazetecilerin dijital medyadaki yetkinliklerinin artırılmasının yanı sıra kültür ve sanat faaliyetlerine de ağırlık veriyor.

Bu kapsamda kültür gezileri projesine başlayan AYGAD yönetimi, gezilerin ilkini Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ne yönelik gerçekleştirdi. Geziye katılan yaklaşık 40 basın mensupları ile Doğu  şehirlerini gezecek.

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte düzenledikleri “Kültür ve Sanat Haberciliği” projesinde ortaya çıkan kültür gezilerinin ilkine başladıklarını söyledi.

Bir hafta boyunca 6 şehirde bulunan tarihi ve turistik mekânları gezeceklerini dile getiren Işıkdağ, Anadolu ve Marmara bölgesindeki gazetecileri kaynaştırmayı da amaçladıklarını kaydetti.

Türkiye’nin tarihi ve turistik önemine dikkat çeken Başkan Işıkdağ, “Türkiye’nin 7 bölgesindeki güzellikleri görmek, tarihi ve turistik önemlerine dikkat çekmek için geliştirdiğimiz projemiz sırasıyla tüm bölgelerimizde devam edecektir. Herkese keyifli bir gezi ve yolculuk diliyorum” dedi.

📆 01 Haziran 2022 Çarşamba 23:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR