MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Gezi-Alışveriş, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » AYGAD heyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu

AYGAD heyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olduAYGAD tarafından düzenlenen kültür gezisi kapsamında gazetecilerin Malatya, Elazığ, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan sonraki durağı Gaziantep oldu. AYGAD heyeti; Hayvanat Bahçesi, Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve Kapalı Çarşı’yı gezdi.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) tarafından düzenlenen kültür gezisi kapsamında gazetecilerin 5. durağı gastronomi, tarih, medeniyet ve sanayi kenti Gaziantep oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olan gazeteciler ilk olarak 1000 dönümlük alana kurulmuş Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Büyükşehir Hayvanat Bahçesi’ni gezdi.

Daha sonra 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezen gazeteciler buradan merkeze geçti. Gaziantep merkezinde kale turu yapan heyet, hamam müzesi, bakırcılar çarşısı ve kapalı çarşısını gezdikten sonra bir şehir turu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililerin eşlik ettiği heyete Gaziantep’in yöresel yemekleri ikram edildi. Yetkililer Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yoğun programından ötürü gazetecilere eşlik edemediğini hatırlatarak başkan Şahin’in selamlarını iletti.

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, misafirperverlikleri için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür etti. Gaziantep’in tarih ve kültürel alandaki öneminin yanı sıra gastronomi ve sanayi kenti olma özelliklerine de dikkat çeken Işıkdağ, Gaziantep’in bölgenin cazibe merkezi olduğunu ve çevre ülkelerden de turist çektiğini ifade etti.

📆 09 Haziran 2022 Perşembe 22:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR