MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Türkmen Lider Riyaz Sarıkahya, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yle görüştü

Türkmen Lider Riyaz Sarıkahya, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yle görüştüTürkmenler adına yine çok önemli bir görüşme daha gerçekleşti. Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi Parti Genel Merkezinde ziyaret etti.

Görüşmede Irak’ta yaşanan son gelişmeler ve Türkmenlerin genel durumları konuşuldu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya, arasında gerçekleşen görüşmeye Türkmeneli Partisi Yürütme Kurulu Üyesi Erşat AVCI ve Parti Başkan Danışmanı Kadir Kaymazdan oluşan heyet katıldı.

Destici, Sarıkahya’nın Kerkük davetini kabul etti

BBP Lideri Destici’yi Kerkük’e davet eden ve en kısa zamanda ziyaret edeceğinin sözünü alan Sarıkahya, yapılan bu görüşmede, Irak’ta yaşanan son siyasi gelişmeler ve Türkmenlerin genel durumları hakkında detaylı bilgi verdiği belirtildi. Türk Dünyası konusundaki hassasiyeti bilinen BBP Lideri Destici’ye Türkmenler’in siyasi açıdan mevcut coğrafyada daha güçlü olmaları gerektiği ve Türkiye’nin bu konudaki desteğinin çok önemli olduğu vurgulandı.

Galeri
📆 16 Ağustos 2022 Salı 00:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR