MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş » En İyi Markaların Sanayi Tipi Tost Makineleri Cafe Mutfak’ta!
En İyi Markaların Sanayi Tipi Tost Makineleri Cafe Mutfak’ta!


Tost, çeşitli malzemelerin, 2 ayrı parça ekmek diliminin arasına sıkıştırılması, ısı ve baskı yoluyla elde edilen lezzetli bir yiyecektir. Sabah kahvaltıları ve atıştırmalık ihtiyacı duyulduğunda hızlı ve pratik bir yapımı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Günlük yaşamda evlerde sıklıkla yapılan tostlar, restoran büfe ve otellerde de çok yaygın olarak tercih edilir. Evde yapımı tostlarda basit ev tipi bir tost makinesi yeterli olurken restoran ve otellerin mutfağında sanayi tipi tost makinesigerekli olur.

Çok sayıda kişiye hizmet veren mutfaklarda çeşitli gelişmiş tost makineleri kullanılır. Bu makineler profesyonel kullanım için uygundur. Siz de işletmeniz için bu tip profesyonel tost makinelerine ihtiyaç duyuyorsanız Empero, İnoksan, Remta gibi markaları bir araya getiren Cafe Mutfak’a mutlaka göz gezdirin!

Büfe Tipi Tost Makinesi Özellikleri

Büfe, restoran gibi mutfaklarda hızlı ve çok sayıda üretim yapılması gerekir. Bunun için ev tipi küçük tost makineleri yeterli olmaz ve profesyonel ürünlere ihtiyaç duyulur. Profesyonel mutfak ürünleri içinde yer alan sanayi tipi profesyonel tost makineleri, hızlı ve lezzetli üretimler yapılmasına uygundur. Sanayi tipi tost makineleri sahip olduğu çok sayıda özellik ile ev tipi tost makinelerinden ayrılır.

Ev tipi tost makinelerinin birçoğu teflon kaplamadır. Sanayi tipi tost makineleri ise teflon kaplama değil genellikle demir dökümdür. Demir döküm sağlık açısından da önemlidir. Yüksek ısı derecelerine çıkan ve bunu koruyan büfe tipi tost makinesi, genelde 2.5 cm’i aşmayacak kadar ince plakalara sahiptir. Böylece hızlıca ısınır ve en fazla 320 dereceye kadar çıkar. Bu makineler tam gün boyunca çalışabilecek rezistans, termostat ve kablolardan tasarlanır.

Döküm parçalarla, ağır bir kapağa sahip olan sanayi tipi tost makineleri oldukça ağırdır. Ortalama 7-9 kilogram aralığındaki bu makineler ev tipi makinelere göre çok daha fazla yer kaplar. Tost yapımı sırasında kullanılan yağı tost makinesinin döküm tablaları emer. Böylece yapışma ve tost makinesinin paslanması gibi durumlar engellenir. Dış kısmında da kullanılan malzemeler, yüksek derecelere çıkan tost makinesinden gelen ısıyla, tutan kişinin elini yakmayacak şekilde özel olarak tasarlanır.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Endüstriyel tost makinesi fiyatları, ev tipi mutfak malzemelerine kıyasla daha yüksektir. Sanayi tipi tost makinesi fiyatları, markadan markaya da değişiklik gösterir. Sanayi tipi tost makinesinin fiyatlarının belirlenmesindeki en büyük unsurlardan biri de kapasitesidir. Makinenin özellikleri arttıkça fiyatı da artar. Daha kaliteli hizmet veren ürünler, daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Özellikle teknolojisi daha yüksek olan sanayi tipi tost makinesi fiyatları diğer ürünlere göre daha yüksektir.

Tost makinesi almadan önce ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz. Tost makinesi seçimini belirleyecek asıl konulardan biri de profesyonel mutfağın çalışma kapasitesidir. Küçük işletmeler için çok yüksek watt değerine sahip ve gelişmiş teknolojilerle üretilen bir sanayi tipi tost makinesi fazla olabilir. Ancak tam tersi, büyük mutfaklarda gelişmiş teknolojilerle üretilmiş, kapasitesi yüksek ürünlere ihtiyaç duyulur.

Büfe tost makinesi mutfağın kapasitesine göre belirlendiğinde enerjiden, zamandan ve harcanan enerjiden büyük oranda tasarruf edilmesini sağlar. Cafe Mutfak profesyonel mutfak ekipmanları kategorisinde, en iyi markaların sanayi tipi tost makineleri sizi bekliyor!

📆 16 Ağustos 2022 Salı 13:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR