MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kazancı, “Çakma Milliyetçi ile Kripto İhvancılara Bir Sözüm var, Bu ilk uyarım”
Kenan GÜLERCİ
Kazancı, “Çakma Milliyetçi ile Kripto İhvancılara Bir Sözüm var, Bu ilk uyarım”


Konuyla alakalı yine, Kerkük doğumlu Irak Türkmen Cephesi’nin Kurucu Üyesi ve 2006-2010 ITC Dış İlişkiler koordinatörü 2010-2019 ITC Türkiye Temsilcisi görevini üstlenen Irak Siyasi Partiler Kanununa göre ITC’nin resmî kurucu üyelerinden Dr. Hicran Kazancı’nın kaleme aldığı dikkat çeken yazısına yer vereceğiz.

Kazancı, “Anadolu coğrafyasının derinliğini oluşturan Türkmeneli Bölgesi, doğası gereği kendi halkını aldatan, kendi halkına yönelik kumpas kuran sözde Türkmen siyasetçilerini bağrında barındırmaz, deşifre eder ve tarihin çöplüğüne gömer.

Kendini Türkmenlerin sözde tek lideri olarak gören “siyasetçi”, Anadolu ve Türkmeneli coğrafyasındaki Türk milliyetçilerinin desteğini ve sempatisini kazanmayı hedefleyen her türlü dolapları çevirdiği/tezgahı kurduğuna milletçe tanıklık ettik. Örneğin, bir süre önce, Kerkük’te bulunan Türkmen Şehit Mezarlığı’ndaki Türkçe yazılı tabelaların ve Türkmen bayraklarının parçalanarak yerlerine PKK  paçavra ve bez parçalarının asıldığını, Türkmen milleti olarak hatırlıyoruz., Irak Güvenlik birimlerinin elektronik ve fiziki takıp neticesinde suç üstü yakalanan kişi, terör örgütü yaptı diye tüm medyayı ayağa kaldıran zatın koruması çıktı. Adamın uzun sürecek hapis cezasından kurtarmak için malum zat 80 bin dolar rüşvet verdiği ise Irak makamlarınca tespit edildi. Türkmen davasında ve siyasi harekatında 11 yılı boyunca, söz konusu siyasetçi tarafından alınan yanlış kararların icrasındaki en büyük desteğin yardımcısı tarafından verildiği bilinmektedir.

Önünde el pençe duran ve başkan ne söylerse doğru söyler diyen yardımcının başkan olmasıyla birlikte, Türkmenlerin bağrından çıkan ve 1995 yılında kurulan milli müesseseyi kuruluş felsefesinden uzaklaştırarak  kurum içini boşalttı ve değiştirdi. Türkmen davasının milli üniter yapısını yıkarak yerine Türkmen ulusal çıkarlarına ihanet eden bir zihniyet olan İhvancı zihniyetini  kurmak amacıyla Arap gericiliğine yaslanan bir ideolojiyi kurmaya çalışıyor.

Türkmen davası ve siyasi harekatı, Arap Baharını kanlı bahara çeviren ve Ortadoğu’da bütün kötülüklerin anası olan İhvan Harekatı’nın  uzantısı olmasına asla izin vermeyecektir. Bu sana ilk uyarım diyerek yazıyı noktalıyorum.

Dr. Hicran Kazancı

📆 16 Ağustos 2022 Salı 21:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR