MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR!

TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR!Tuzla Halk Eğitimi Merkezi 2022-2023 eğitim-öğretim sezonu için hazırlıklarını hummalı bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Bir yandan geçmiş yılların istatistikleri değerlendirilerek diğer yandan da Tuzla halkının beklentileri alınarak yeni eğitim öğretim sezonu için açılması planlanan kursların belirlenme çalışmaları tamamlandı.

Ağustos ayı içerisinde 1290 kişilik rekor bir başvuru ile Tuzla Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılacak kurslarda öğretici olarak görev almak isteyenlerin başvurularının değerlendirme aşaması tamamlandı. Kurslara katılmak isteyen Tuzla halkının başvuruları da yoğun şekilde alınmaya devam ediyor.

Kurum Müdürü Metin ÇANGIR yaptığı açıklamada Tuzla Halk Eğitimi Merkezi olarak 2021-2022 eğitim öğretim sezonunda toplamda 2147 kurs açıldığını ve bu kurslardan 38.307 kadın ve 10.862 erkek olmak üzere toplamda 49.169 kişinin istifade ettiğini belirtti. Bunun yanı sıra yine başvuruları Halk Eğitimi Merkezinden yapılan Açık Ortaokulda 1.736  ve Açık Lisede de 8.486 kayıtlı öğrencinin bulunduğunu belirten Metin ÇANGIR, herhangi bir sebeple eğitimlerine ara vermek zorunda kalan tüm vatandaşların eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli her türlü yardımı sağlamak için yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Tuzla Belediyesi işbirliği ile yıllardır sürdürülen üniversiteye hazırlık kurslarına da değinen ÇANGIR, bu sene yetiştirme kurslarında kayıtlı öğrenci sayısının 979 olduğunu ve bu öğrencilerden 559’unun tıp, hukuk, mühendislik gibi birbirinden farklı bölümleri kazandıklarını belirterek gençlerin hayallerinin peşinden koşmalarına her zaman imkân sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Halk Eğitimi Merkezi olarak yaptıkları tüm faaliyetler için desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Tuzla Kaymakamı Sayın Ali AKÇA’ya, Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ahmet ALİREİSOĞLUNA teşekkür eden Metin ÇANGIR, son olarak Tuzlanın her yerinde, her yaş grubundan insana yaşamları boyunca ihtiyaç duydukları her alanda hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmanın görevleri olduğunu belirterek, kurslara kayıt yaptırmak isteyen her bir vatandaşın kurum web sayfası üzerinden kolaylıkla başvuru yapabileceğini, dolayısıyla Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara tüm vatandaşları beklediklerini ifade etti.

📆 08 Eylül 2022 Perşembe 15:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR