SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Ekibi ve MAKUD’dan Ortak Tatbikat

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibi (Akredite Ekip) ve Motosikletli Arama Kurtarma Derneği (MAKUD), İstanbul Ömerli’de ‘Doğada Hayatta Kalma ve Doğada Arama Kurtarma’ tatbikatı gerçekleştirdi.

İstanbul Ömerli’de gerçekleşen eğitim ve tatbikata Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibinden 30 kişi, MAKUD’dan ise 15 kişilik gönüllü ekip katıldı.

1 gece iki gün tatbikatın yapılacağı bölgede kamp kuran ekipler, ilk etapta “Çadır nasıl kurulur, kibrit ve çakmağın olmadığı durumlarda ateş nasıl yakılır, kamp alanında kesici aletler nelere dikkat edilerek kullanılır, vahşi doğa hayvanlarından uzak durmak ve korunmak için neler yapılır?” konularına değindi.

Teorik bilgilerin hatırlatılmasının ardından ekipler, senaryo gereği ormanda kaybolan iki kişi için iki saatlik bir arazi yürüyüşü ve ardından arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Eğitim ve tatbikat kapsamında arama kurtarma, gece-gündüz navigasyon ve pusula ile yön bulma, harita okuma, iz takibi, iz sürme gibi konular ayrıntılı ve uygulamalı olarak işlendi.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibinin olası felaketlerde doğada kaybolma vakalarına müdahale anlamında çok büyük öneme sahip olan eğitim ve tatbikatları ilerleyen günlerde de devam edecek.

İlgili Haberler

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Genel
20 Mayıs 2024
20-24 Mayıs haftası hava durumu belli oldu! Bu hafta hava nasıl olacak?

Meteoroloji son dakika hava durumu tahminleri yayınlandı. 20-24 Mayıs haftası hava durumu il il belli oldu. Son dakika haberi… Meteoroloji’den 20-24 Mayıs haftası hava durumu tahminleri açıklandı. İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer illerde yağış var mı, hava sıcaklıkları düşecek mi yoksa yükselecek mi belli oldu. Peki bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji il il […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Genel
17 Mayıs 2024
Af mı çıktı? Cumhurbaşkanı kimleri affetti?

Son dakika haberi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gece yarısı af kararı verdi? Peki af mı çıktı? Cumhurbaşkanı kimleri affetti? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, 28 Şubat davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan 14 kişi, sağlık sorunları nedeniyle affedildi. İşte detaylar… Türkiye’de uzun süredir gündemde olan 28 Şubat davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan 14 kişi, […]