MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » İBB Kartal Yakacık Stadı’nın Temeli atıldı

İBB Kartal Yakacık Stadı’nın Temeli atıldıİBB, FİFA onaylı Kartal Yakacık Stadı ve yapımı yarım kalan Cevizli Yaşam Merkezi’nin eksik bölümlerinin yapılması amacıyla yeniden temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenleri CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Onursal Adıgüzel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. FİFA onaylı futbol sahasıyla, İBB Kartal Yakacık Stadı, TFF 2. ve 3.lig müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.

Kartal Yakacık Stadı ve Cevizli Yaşam Merkezi’nin temel atma törenleri CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Onursal Adıgüzel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Kartalspor altyapı oyuncularının katılımlarıyla gerçekleştirildi. Temel atma törenlerinde sırasıyla; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay, Yüksel, İmamoğlu, Adıgüzel ve Torun birer konuşma yaptı.

İMAMOĞLU: “EN AZ İKİ KAMPANYAYLA DAHA VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ”

“Bugün, Kartal’a iki tesisi birden başlatmanın ve çok yakın bir zamanda da hem Kartal’a hem İstanbul’a kazandıracak olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum” diyen İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında gerçekleştirdikleri açılışlardan ve temel atma törenlerinden örnekler verdi. “İstanbul’da ihtiyacı olan ne var ise, onlara hizmet eden ve onlar için üreten bir süreci tamamlamanın, tanımlamanın kesinlikle keyfini yaşıyoruz” diyen İmamoğlu, “Bu ‘150 Günde 150 Proje’ sayısını aşacağız. Ama burada mı kalacak? Hayır; devam ediyoruz. Biz, önümüzdeki kalan 1,5 yıllık zaman dilimi içerisinde göreceksiniz ki, en az iki kampanyayla daha vatandaşımızın karşısına çıkacağız. İstanbul’a değer katacağız ve kalite katacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

“39 İLÇEYLE AYNI İLİŞKİYİ YÜRÜTÜYORUZ”

Kartal’da da Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile birlikte hareket ederek çalıştıklarını belirten İmamoğlu, “Bu sadece yol arkadaşım, değerli kardeşim Gökhan Yüksel’e ait bir hak da değil. 39 ilçenin, 39’uyla da aynı ilişkiyi yürütüyoruz. Bugün başlatacağımız hem Yakacık Stadı’nda hem de Cevizli’deki sosyal merkezimizde benzer iş birliklerini yaptık. Başından beri en doğru hangi hizmetler, hangi şekilde var olmalıdır diye çalıştık” şeklinde konuştu.

 “Gökhan Yüksel’in çocukken top oynadığı yere stad yapılıyor

Temelini atacakları, eskiden toprak bir futbol sahasının bulunduğu alanda Kartal Belediye Başkanı Yüksel’in çocukluğunda top oynadığı bilgisini paylaşan İmamoğlu, “O, çocukluğunda top oynadı, üstünü başını kirlettiği yere stat yapmanın iş birliğini yapan bir Belediye Başkanı İstanbul’da. Ben de dün anlattığım gibi; 36-37 sene önce, Beyazıt Meydanı’nın göbeğine düşüp, neye düştüğünün de farkında olmadan siyasi münazaraların içinde kendini bulan bir lise öğrencisi olarak, bugün İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı olabiliyoruz. Her ikimiz de bunu, Atatürk’ün Cumhuriyet’ine borçluyuz. Onun sayesinde bunlar oluyor. Dolayısıyla bunun hakkını vermeliyiz. Gece-gündüz çalışmalıyız. Hem o hem ben hem burada bulunan değerli milletvekillerim, Genel Başkan Yardımcılarım ve diğer bütün görevi olan dostlarımız, arkadaşlarımız hakkını vermeliyiz. Hak, hukuk, adalet kavramlarıyla bu sürece en üst seviyede destek olmalıyız” dedi. Bu sorumluluk duygusuyla hareket ettikleri takdirde kazanın millet olacağını vurgulayan İmamoğlu, “Bu inançla hareket ediyoruz. Bugün Mevlit Kandili. O güzel duygularımızla, dualarımızla eminim ki hepimiz, geleceğimiz için dua edeceğiz. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, ekonomik olarak refah düzeyini yukarıya taşındığı bir ülke olmak için dua edeceğiz. Çevresindeki hiçbir ülkeyle sorun yaşamayan, tam aksine gücüyle, kuvvetiyle bu coğrafyanın barışının teminatı olan bir ülke olmak adına dualarımızı edeceğiz. Bu bağlamda Mevlit Kandili’nin mübarek olmasını diliyorum” diye konuştu.

FİFA ONAYLI STAT

Konuşmaların ardından Torun, Adıgüzel, İmamoğlu, Yüksel, CHP milletvekilleri Turan Aydoğan, Özgür Karabat ve Gökhan Zeybek ile Kartalspor oyuncuları, butonlara birlikte basarak temellere ilk harcı döktü. Proje bitiminde Yakacık’ta bulunan toprak saha, donanımlı ve modern bir spor tesisine dönüşecek. FİFA onaylı futbol sahasıyla, İBB Kartal Yakacık Stadı, TFF 2. ve 3.lig müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.

Proje ile futbol sahasının yanında yaklaşık 2 bin metrekarelik idari bina, 1000 kişilik tribün, 4000 metrekare peyzaj alanı ve 78 araçlık açık otopark kazandırılacak. FİFA onaylı futbol sahası, 14.493 metrekarelik bir inşaat alanına sahip. Cevizli Yaşam Merkezi ise; Cevizli, Orhantepe, Atalar ve Esentepe mahalleleri sakinlerinin ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere tasarlandı. Temeli atılan merkezde yüzme havuzu, 80 öğrenci kapasiteli kreş, 5 derslikli engelliler merkezi, 3 atölye ve Mahalle Evi, Kadın ve Aile Merkezi yer alacak.

Galeri
📆 07 Ekim 2022 Cuma 17:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR