SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Pendik Belediyesi Temizlik İşçileri, “Sendika bizi sattı” diyerek İş Bırakma Eylemi Başlattılar

Yayınlanma:
ABONE OL

Pendik Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan yaklaşık 200 işçi, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sendikanın kendileriyle hiç bir bilgi paylaşmadığını ve kendi aralarında görüşerek belirledikleri 7 bin TL ücreti kabul etmedikleri  için, eylem başlattı.  İşçiler, sendikanın kendileriyle  ilgilenmediğini belediye yetkililerin de kendilerini tehdit ettiğini söyledi.

Bu gün sabah iş yerinin önünde toplanan temizlik işçiler işe gitmedi. Çöp toplama araçların başında bulunan şoförlerde araçlarında oturdu.

İşçiler yaşanan süreci Kartal Gazetesi’ne anlattı “ Hak-İş Sendikası üyesiyiz, Temizlik işlerinde 200’ün üzerinde arkadaşımız çalışıyor. Bize verilen hiçbir söz tutulmadı. Namus ve şeref sözü verdiler. Satışa geldik, sendika bizi sattı”

SENDİKA YETKİLİLERİ BİZE HAKARET ETTİ

Kurum ile sendika arasında yapılan görüşmelerin kendilerinden habersiz yapıldığını, hiçbir şeyden haberlerinin olmadığını söyleyen işçiler. “ bizden habersiz haberimiz olmadan kendi kafalarına göre imzalamışlar. 7.200  TL bir rakam uydurdular, bizde beğenmediğimizi söyledik. Sendika yetkilileri üzerimize yürüdü, bize hakaret etti.

Biz ağır işte çalışıyoruz, sıkıntı yaşayan biziz haklarımızı, alın terimizi istiyoruz. Bizi belediye başkanı ile görüştüreceklerdi söz verdiler, sözünde durmadıkları için de bu sabah eylem başlattık, hakkımızı alana kadarda devam edeceğiz.

BELEDİYE YETKİLİLERİ İŞTEN ATMAKLA TEHDİT EDİYOR

Pendik Belediyesi, kendi taleplerini dinlemediğini söyleyen işçiler “ Taleplerimizi dinlemiyorlar, konuşmaya giden herkesi işten çıkarmakla tehdit ediyorlar. Başka birimlerden eleman toplayıp işe çıkarıyorlar.

Eyleme devam edeceklerini belirten işçiler, taleplerinin  Kartal Belediyesi, Maltepe Belediyesi, Ataşehir Belediyesi’nde çalışanların sözleşme şartlarına yakın olmasını istediklerini belirttiler.

Pendik Belediyesi’nin Avukatı tarafından aranarak 6 arkadaşlarının atılacaklarını bildirdiklerini  belirten işçiler, “bunun üzerine sendikayı aradık cevap vermediler, kaale almadılar muhatap olmadılar, temsilcimiz ortada yok, korkularından yanımıza gelmediler. Haram zıkkım olsun benden aldığı yevmiyeler, sahip çıkmadılar bize  yazıklar olsun onlara. Bizi koruyan yok, yaralanan var, iş kazası  geçiren var adamın kolu kopmuş resmen bakan yok, soran yok.  Sabahtan beri aç susuz bekliyoruz. CHP’liler geldi döner ekmek getirdiler karnımızı doyurduk” dediler.

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]