MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Amberin Zaman ve Londra’da Ziyaret

Amberin Zaman ve Londra’da ZiyaretCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Londra’da kimle görüştü? Geçmişi millet olarak çabuk unuttuğumuz için görüştüğü Amberin Zaman adlı gazeteci piyonu hatırlayalım. Kadın ne yapmıştı?


            AMBERİN ZAMAN KİMDİR
Amberin Zaman, 2007 ve 2010 arasında Taraf Gazetesi’nde yazarlık yaptı. Kısa bir ayrılıktan sonra Taraf’a geri dönen Amberin Zaman, 3 Temmuz 2015’te Taraf Gazetesi’nden şu sözlerle istifa etti:
            Mehmet Baransu, yaptığı haberlerden ötürü hapiste. Şahsi kinlerine yenilen birçok meslektaşımız Baransu’nun yaşadığı mağduriyet karşısında sus pus. Baransu’nun benim de eleştirdiğim bazı hataları bu vicdansızlığa asla bahane olamaz. Askerî vesayeti sonlandırıyor diye TARAF OLARAK omuz verdiğimiz AK Parti artık Ergenekon ve Balyoz davalarına ‘paralel yapının kumpası’ diyebiliyor. Sanıklar beraat ediyor ”diye yazarak istifa ediyor.

Bu yazdıklarından sonra;  15 Temmuz Darbe girişimi başarısız olunca bunlarda döneklik kolay Utanmazca 10’larca yazdıklarını yalanlıyor ve beni kandırmışlar diyor. Birçokları gibi hemen dönüyor ve

“Ergenekon ve Balyoz davalarında büyük hukuksuzluklar yaşandı. Kurunun yanında bolca yaş yandı. Haksız ithamlara uğrayanlar intihar etti. Askeri vesayeti sonlandırmak ve demokrasimizi güçlendirmek için yakalanan altın değerindeki fırsat cadı avına dönüştürülerek heba edildi… 

Ben dahil birçok liberal yazar ve özellikle gazete yöneticileri, Cemaat tarafından servis edilen sözde delilleri yeterince incelemeden, kurcalamadan mutlak gerçek olarak kabul etti; bu yüzden bizim de günahımız var.” Açıklamasını yapıyor.

Peki Ergenekon Balyoz diyerek ‘’ İslam dünyasının eğitimli ve savaş yeteneği’’ olan tek ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetlerine kumpas kurup; Donanmanın bilgi birikimi; kurumsal kültürü, Eğitimli insan kaynağı yani beyin takımını yok ederek 1796 Amerikalılarla yapılan Trablus Anlaşmasının intikamını alıyorlar. Türk Deniz kuvvetlerinin operasyon yapamaz hale gelmesini neden hedeflerler? Tarih bize her zaman ders vermiştir. 1911 Balkan Savaşındaki gemi eksikliğinin ve Yunanlıların Averof zırhlısının yarattığı sonuçlarını unutmadık. Mavi vatan sınırlarının korunması ve Libya savunmasında donanmanın hizmetleri gurur vermektedir.

Türkiye’yi ; Piyon yönetimlerle askeri üsleriyle denetim kontrol altına almak ve Suriye, Irak,  Libya, BAE, Suudi Arabistan gibi diz çöktürmek istiyorlar.

            Bu yazdıklarını YANILMIŞIM dahi diyemediği için, bizim gibi piyonları sahte delillerle kandırdılar diye açıklayarak kendini temizlemeye çalışıyor. Bu tarz gazeteci olarak tanımlanan kişiler, sahte delil üreten kişilerden daha fazla suçludur. Bir daha gazetecilik adı altında çalışmaması gerekirken halen gazeteci olarak utanmazca ortalıkta. Kamuoyunun algısını bunun gibi uzantılar ve algı yayıcılar, basında, sosyal medyada ve bütün TV ekranlarında kamuoyunu, sistemli ve düzenli olarak, sık sürekli yanlış bilgi bombardımanına tutarak, Türk Milleti nezdinde Türk Silahlı Kuvvetleri için şüphe ve güvensizlik algısı yaratarak, binlerce yıllık karada denizde ve Havada Türk savaş yeteneğini yok etmeyi hedeflemişlerdir.

Bu tarz gazeteci görünümlü kişiler: Üzerinle işlemiş gayri milli görüşleri ve kendi ürettiği başka ülke odaklı zararlı görüşlerini halen yaymaya devam ediyor. TSK’nin Suriye’deki hayati operasyonlarına karşı çıkıyor ve Amerika’nın yaptırımlarını dahi yetersiz buluyor. ‘’ Bir pazarlık taktiği midir Türkiye’ye geri adım attırmak için? S-400 ve Halkbank konusunda da çok müthiş tehditlerde bulunulmuştu. Ama neticede F-35 programından atılmak dışında Türkiye’nin ödediği pek bir bedel yok.” diyerek Türkiye’nin ödediği 1.6 Milyar dolar+ yüzlerce Ar-Ge maliyetini dikkate almıyor. Amerika’nın bu uçakları satmaması hava kuvvetlerinin kanatlarını kesmekle eşanlamlıdır. Pilotlarını dahi eğittiğimiz ve Türk Silahlı kuvvetlerine teslim edilecek 4 adet F35 Uçakları İsrail’e verilmiş ve Suriye’ye yapılan operasyonlarda kullanılmaktadır. Türk Deniz kuvvetleri ve Hava kuvvetlerinin savaş yeteneklerini yok etmeye çalışan operasyonlar devam etmektedir.

ABD ile kriz yaşayıp, Avrupa çözümlerine yönelmek zordur. Dahası Avrupa genelinde Türkiye’ye yönelik savunma sanayi kısıtlamaları, gizli ambargolar ve zorluklar siyasi ortamda güçlenerek devam etmektedir. NATO’da müttefik ve dost gözüken, genlerinde Türk nefreti olan bu ülkelerin, gizli ambargoları Türk Hava kuvvetlerinin 4 ncü nesil yeteneklere geçmesini 10 yıl ertelemiş ve düşman ülkeler karşısında zafiyet yaratmaktadır.

Amerikalılardan F 35’ler yerine talep edilen F-16’larda ise halen belirsizlik sürmektedir.

Üstte ismini yazdığımız tarz gazetecilerin gerçek yüzleri ve yarattıkları yıkım ve yok ettikleri hayatların veballeri kanlı ellerindedir. Ülkeye düşmanlığı bırakmaları gerekir. Ana muhalefet partisi lideri de görüşeceği gazetecileri kim olduğunu daha iyi seçmelidir.

Selçuk Koçak

Siyaset Bilimci

📆 05 Kasım 2022 Cumartesi 12:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR