MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » KARDEF Basın ile Buluştu

KARDEF Basın ile BuluştuKartal Dernekler Federasyonu (KARDEF) basın mensupları ile buluştu. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Salihvatandaş, federasyonun geçmişte neler yaptığını ve gelecekteki hedeflerini paylaştı.

Toplantıya; Başkan Vekilleri Orhan Aktepe, İbrahim Yılmam, Levent Işık, Genel Muhasip Fatih Eryılmaz, Bürokrasiden sorumlu Genel Başkanı Murat Er, Tanıtım ve Medya Genel Başkan Yardımcısı Aytekin Yaşar, Genel Başkan Yardımcısı Bekir Dağ ve yönetim kurulu katıldı.

Kubilay Salihvatandaş, derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının ilçede daha etkin olabilmesini amaçladıklarını belirtti.  

Başkan Salihvatandaş amaçlarını şöyle özetledi; “Kartal’daki farklı faaliyet alanında yer alan dernekleri tek bir çatı altında toplamak istiyoruz.  Bir diğer hedefimiz Kartallı vatandaşları her konuda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek istiyoruz.  Hepimiz farklı memleketlerden geldik buraya. Ancak Kartallılar da var. Burada doğup, büyüyen ve yaşayan insanlar.  Yani bir kartallı kimliği var, şehir dokusu var. Geçmişten günümüze Kartal’ı anlatmak, tanıtmak, kaybolan değerleri ortaya çıkarmak istiyoruz.

Yardıma ve dayanışmaya ihtiyacı olan hemşehrilerimiz var.  Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşabilmek, yardım noktasında koordinasyon sağlayabilmek istiyoruz. Bir diğer hedefimiz ise ilçemizde yer alan derneklerin uluslararası düzeyde proje geliştirmesi, deste ve bilgilendirme çalışması yapmak istiyoruz” dedi.

📆 05 Kasım 2022 Cumartesi 21:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR