MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Dünyadan, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » İHH Kartal Şubesi yeni yönetimi faaliyetleri hakkında bilgi verdi

İHH Kartal Şubesi yeni yönetimi faaliyetleri hakkında bilgi verdiKartal İHH uzun bir aranın ardından değişen yönetim kadrosu ile basın mensupları ile buluştu.


İnsani Yardım Vakfı (İHH), 1992 yılında Bosna’da yaşanan Sırp katliamına karşı çıkan gönüllülerin bir araya gelerek kurdukları topluluğun, 1995 yılında da İstanbul Fatih Merkezli kurulan bir vakıfa dönüştürülmesi sonucunda ulusal ve uluslararası faliyetlerde bulunmayı her şartta sürdürerek önemli işlere imza atmaya devam ediyor.

Kartal İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanlığına getirilen Yusuf Ayyıldız, Vakfın çalışmaları, etkinlikleri ve gönüllülerle dolu şubenin ilçe genelinde yapmak istediklerini ve hedeflerini anlattığı kısa bilgilendirme sonrasında toplantı sohbet havasında devam etti.

Türkiye ve Dünya genelinde 123 ülkede acil yardım, sağlık, eğitim, gıda, barınma ve benzeri sosyal yardım alanlarında projeler uygulayan İHH, Kartal genelinde ise kendilerine müracat eden 1084 aileye genel yardımlarda bulunurken, daimi olarak 634 ihtiyaç sahibine ulaşarak periyodik olarak yardımlarını sürdürüyor. 

Özellikle yetim çocuklar için yapılan yardımlar ise 76 aileden 37 yetim çocuğa İHH yetişirken, eğitim, sağlık gibi giderleri de temin ediliyor.

Faaliyette bulunduğu coğrafyalarda kalıcı projeler hayata geçirmeyi önceleyen, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından “Kaynaklarını En İyi Kullanan Vakıf” olarak tanımlanan ve TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Vakfımız, 123 ülkede acil yardım, sağlık, eğitim, gıda, barınma vb. sosyal yardım alanlarında projeler gerçekleştiriyor.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışan vakıf bağışlarla gelen kaynağı ihtiyaç sahiplerine aktarıyor. Eğer sizde İHH’ya destek olmak isterseniz aşağıdaki bağış miktarları ve yöntemleri ile onlara katkıda bulunabilirsiniz.

📆 05 Kasım 2022 Cumartesi 21:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR