MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Ekonomi, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » AK Parti Kartal’da, sanayici ve iş insanlarını Bakan Yardımcısıyla buluşturdu

AK Parti Kartal’da, sanayici ve iş insanlarını Bakan Yardımcısıyla buluşturduÜlke gündeminin en önemli konularının başında gelen ekonomi hususunda Kartal’da faaliyet gösteren sanayici ve iş insanlarına özel bir toplantı gerçekleştirildi.  

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Birimi’nce İstanbul’un 39 ilçesinde düzenlenen “Ekonomi Buluşmaları” toplantısı, Kartal’da yapılan buluşmayla devam etti.

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ekonomi Buluşmaları” kapsamında, Kartallı sanayici ve iş insanlarını Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Bakanlık bürokratlarıyla Titanic Hotel’de buluşturup ülkenin ekonomik görünümünü değerlendirdiler.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan’ın ekonomi içerikli sunum yaptığı toplantıya, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Gıyaseddin Gergin, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, AK Parti Kartal ilçe temsilcileri ile kamu bankalarının bölge yöneticileri, iş insanları ve sanayiciler katıldı.

Taşyürek, Kartal 2009 yılından beri kan kaybediyor

Ev sahibi konumunda olan Kartal AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, konuşmasında; “Haftanın ilk gününde zaman ayırarak toplantıya katılan değerli sanayici ve iş insanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Tarihi, kültürel ve coğrafi nitelikleri itibarıyla önemli bir kent olan Kartal 2009 yılından beri maalesef yerelde çok kötü yönetilmesi sebebiyle ilçe ekonomisi her gün kan kaybetti. Kartal kent gelişmesi bakımından Pendik, Maltepe, Tuzla’nın gerisinde kaldı.  Rahmetli Arif Dağlar Başkanın yaptığı yatırımlar ve eserlerin haricinde yeni yatırım yapılmadığı bir gerçek olarak duruyor” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ekonomi İşler Başkanı Gıyasettin Gergin ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın selamlama konuşmaları sonrası Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın sunumuna geçildi.

Gürcan, “Türkiye, 8 çeyrektir hızla büyümesini devam ettiriyor

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Türkiye’nin son 8 çeyrektir büyüyen ender ülkelerden biri olduğunu belirterek, “Türkiye, 8 çeyrektir hızla büyümesini devam ettiriyor ve ortalamanın üzerinde bir seyir gösteriyor. Üçüncü çeyrekte de inşallah büyüme rakamlarını tekraren göreceğiz.” dedi.

 Dünyanın son 3 yıldır ciddi bir pandemi sürecinden geçtiğini, o süreçte dünyada kapanmaların yaşanması, lojistik zincirinin kırılması gibi durumların ekonomide bazı sıkıntılara yol açtığını hatırlatan Gürcan, özellikle pandeminin ardından gerçekleşen Ukrayna – Rusya savaşıyla beraber enerji fiyatlarında da çok ciddi artışlar olduğunu, bunların hem dünyada hem de Türkiye’de ciddi etkiler gösterdiğini söyledi.

Gürcan, fiyat artışlarının hem cari dengedeki açığa hem de fiyatlardaki oynaklığa sebep olduğunu, yine aynı şekilde doğal gaz fiyatlarında da çok ciddi artış kaydedildiğini aktardı.

Küresel gıda ve tarım fiyatlarının son dönemde düşüşler gösterdiğini, özellikle tahıl koridorunun açılmasıyla buğday fiyatlarında ciddi düşüşler olduğunu ifade eden Gürcan, emtia fiyatlarına bakıldığında da son dönemde bir miktar düşüş gözlenmekle beraber yine enerji fiyatlarındaki artışın çok rahatlıkla görülebildiğini kaydetti.

Türkiye’nin ekonomik durumunu istatistiksel veri ve belgelere dayalı olarak slaytlarla anlatan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, “Türkiye Ekonomik Modeli uygulamasıyla yatırımın, üretimin, ihracatın ve istihdamın arttığını belirterek, dünyanın gıptayla izlediği başarılı sonuçlar alındığını“ söyledi.

Sunumun ardından soru cevap bölümünde katılımcı sanayici ve iş insanlarının soruları bakanlık yetkilileri tarafından cevaplandı.

Galeri
📆 08 Kasım 2022 Salı 22:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR