SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kartallı öğrenciler, İngilizce ve staj çalışmalarını Çekya / Prag, Romanya / Bükreş’te yaptılar   

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul / Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Okul Müdürü Cengiz ATASOY liderliğinde; Makine Teknolojisi öğretmeni Fatoş KOÇANALI, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Çiğdem TUFAN TUĞCU, Fevzi İŞÇİOĞLU ve İngilizce öğretmeni Sema ÇAKMAK’ın özverili çalışmalarıyla “ROBOT TASARIM VE PROGRAMLAMADA ESNEK, GEÇİRGEN, YATAY HAREKETLİLİK” adlı ERASMUS+ projesini tamamladı.

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir.

Ulusal Ajans’ın katkılarıyla Erasmus+ proje kapsamında; öğrenciler hiç bir masraf yapmadan, İngilizce ve staj konusunda mesleki eğitimler alarak Çekya / Prag ve Romanya / Bükreş’te “ROBOT TASARIM VE PROGRAMLAMADA ESNEK, GEÇİRGEN, YATAY HAREKETLİLİK” proje konusunda üç haftalık stajlarını başarıyla tamamladılar.

Makine Teknolojisi Alanından 5 öğrenci 22 Mayıs 11 – Haziran 2022 tarihlerinde Çekya / Prag’da, Bilişim Teknolojileri Alanından 5 öğrenci 15 Ekim – 04 Kasım 2022 tarihlerinde Romanya / Bükreş’te staj yaparak; Avrupa’daki tanınırlığı ve doğrulaması yapılabilen Katılımcı Sertifikası, Europass Hareketlilik Belgesi ve Europass CV alarak iş yaşantılarında daha donanımlı olmalarına katkı sağlayacak belgelerini aldılar.

Öğrenciler ve refakatçi öğretmenler; AB kültürü ve staj yapılan ülkeler hakkında bilgilendiler. Yeni yerler gördüler, farklı yemek kültürlerini deneyimlediler.

İstanbul / Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, daha fazla öğrencinin ERASMUS+ projelerine dâhil olarak yurt dışı staj hareketliliğine katılımını istemekte ve desteklemektedir.

ERASMUS+ FARK YARATIR düşüncesinden hareketle hedefleri; okulun, iş piyasası ve sosyal çevrede bilinirliğinin artmasına katkı sağlamak böylelikle; öğrencilerinin ders başarılarının artması, okula olan aidiyet duygularının güçlenmesi ve beş yıl içerisinde tercih edilen başarılı okullar içinde yer almasıdır.

Aynı zamanda; iş istihdamlarına pozitif katkı sağlamayı, okulunun alan ve dallarıyla ilgili sektördeki firmalarla işbirlikleriyle daha fazla öğrencinin meslekleriyle iş bulmalarına katkı sağlamayı hedeflemektedirler.

İlgili Haberler

Genel
01 Mart 2024
İstanbullular Hazırlığınızı Şimdiden Yapın! Cumartesi Sabahı İşe Gidecekler Neye Uğradığını Şaşıracak

İstanbul için kritik uyarı geldi. Hazırlığımızı yapın, yarın sabah saatlerinden itibaren hava durumu tersine dönüyor. Cumartesi sabahı işe gidecekler mutlaka önlem alsın. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden yapılan yeni değerlendirmelere göre bu hafta sonu İstanbul’da sağanak yağışlar başlayacak. Son günlerde sisli ve puslu bir havanın hakim olduğu İstanbul’da yağışlar Geri […]

Genel
01 Mart 2024
MGM’den kritik uyarı! O iller dikkat: Yağış ve Soğuk Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin batı ve kuzey kesimlerinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Özellikle İzmir, Muğla, Aydın ve Balıkesir’in kıyı ilçeleri, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisine girecek. PUS VE SİS UYARISI Sabah ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesi ile kuzey ve iç […]

Belediye
29 Şubat 2024
Kadem Ekşi “Anadolu yakasının AKM’sini Maltepe’de yapacağız”

Cumhur İttifakı AK Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız ve üyelerinin de yer aldığı  bir toplantıda  Kadem Ekşi gazeteci ve habercilerle bir araya geldi. Toplantıda Federasyon başkanı Ali Rıza Yıldız kısa bir selamlama konuşması sonrasında Kadem Ekşi Maltepe için projelerini açıkladı. Cumhur ittifakı Maltepe Belediye […]

Genel
29 Şubat 2024
EYT’siz Emeklilik Fırsatı 1994-1997-2005-2008 Girişliler İçin Açıklandı

EYT’siz erken emeklilik bekleyenler için fırsat geldi. Erken emeklilik bileti yeniden kesiliyor. Sigorta başlangıç tarihine göre erken emekli olabilecek grup haberimizde… Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi yani EYT geçtiğimiz yılın mart ayı itibarıyla kabul edilmiş ve emeklilik başvuruları başlamıştı. EYT ile emekli olan kişi sayısı bu yıl itibariyle 5 milyona kadar ulaşacak. Ancak EYT’siz kaçıran kapsam […]