MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş, Magazin » Her şeyden daha Farklı: Animasyon Filmler

Her şeyden daha Farklı: Animasyon FilmlerAnimasyon filmler ilk çıktıkları tarihten itibaren tüm insanlığı resmen büyülemişlerdir. Arkasında belki de normal bir kamera ile çekilenden daha fazla emek bulunduran bu yapımlar insanlar ve sinemaseverler arasında büyük bir etki toplamış ve böylelikle sinema ve film sektöründe yeni bir dünyanın kapılarını aralamayı başarmışlardır.

Teknolojinin dijital anlamda gelişmekte olması sinema sektörünü de büyük bir ölçüde etkilemeyi başarmıştır ve bununla beraber gelişen sinema yapım araçları farklı bir boyut kazanmıştır ve ortaya ilk başta çizgi filmleri izle gibi olan animasyon filmler ortaya çıkmıştır. Fakat teknolojinin dur durak bilmeden ilerleyebilmesi bunu zamanla gerçekleştirmiş ve sonunda fantastik dünyanın ayak uçlarına kadar gidebilecek yapımlar ortaya çıkmış ve bundan dolayı insanlar ve fantastik dünyayı seven sinemaseverler her seferinde bu fantastik dünyanın kapılarını biraz daha zorlamışladır.

Filmi full izle isteyen insanların, yaşı ne olursa olsun fark etmeden izleyebileceği bu tür izleyenlerine oldukça farklı bir seyir zevki sunmaktadır. Animasyonlar çoğu zaman edebiyatta ki Fabl türüne benzetilir. Çünkü animasyon türü yapımlarda bir hayvandan bir eşyaya veya bir oyuncağı konuşturmak ve modellemek bir insandan daha kolaydır. Arkasındaki yapımların neredeyse %100’ü çizim ve animatör ekibinin üzerinde çalıştığı çizimlere dayanmaktadır. Daha sonra son halini alan video filmlerin arka planında seslendirme sanatçıları seslendirmelerini gerçekleştirir ve böylelikle ortaya gerçek kamera çekimlerinden farklı olarak çizimlerden oluşan bir dünya, dahası bir hikâye ortaya çıkıverir.

Online film izleme sitelerinden ücretsiz bir şekilde izlenebilen animasyon türünde tıpkı diğer türdeki filmler gibi hd film izle veya 4k film izle gibi kalite seçenekleri bulunmaktadır. Bu durum gerçekçiliği ve ses kalitesini önemli bir biçimde etkilemektedir.

Resimlerin bir biri ardında arka arkaya dizilişinden oluşan animasyon türündeki filmler uzun süredir sinemaseverlerin hayatındadır. Bu yüzden insanlar farklı hikayeleri konu alan ve genelde içinde fantastik öğelerinde bulunduğu bu filmleri online film izle sitelerinden sürekli olarak izelemektedir. Büyük prodüksiyon şirketlerin olduğu ve kendi türlerine göre yönetmenleri veya senaristleri bulunan bu yapımları filmlerden ayıran tek şey her şeyin animasyonlardan oluşmasıdır.

O kadardır ki bazı animasyon filmler yaşattıkları ambiyans nedeni ile sinemaseverleri derinden üzmeyi ve onları film sonunda ağlatmayı başarmıştır. Bu olanlar ve yaşananlar aslında animasyon filmlerin ne kadar özel olduğunun bir kanıtıdır. Her gecen gün gelişen dijital teknoloji ile beraber animasyon dünyasında da işler gün geçtikçe değişmektedir. Bu durum sinema ve film sektörünüde büyük bir ölçüde ve olumlu yönde etki yaratmıştır. Online film izleme sitelerinin revaçta olduğu bu dönemde eğlenceli ve gerçek dünyadan uzak bir şekilde vakit geçirmek isteyenlerin bir numaraları tercihlerinden biri olan animasyon filmler film sektöründe önemli ölçüde ve yer kaplamaktadır.

The Avengers

Ulrta hd görüntü ile inanılmaz heyecan verici sahneleri oradaymışçasına yaşayacağınız The Avengers filmi, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Avengers süper kahraman ekibine dayanan 2012 süper kahraman filmi ve Marvel Sinematik Evreni’ndeki altıncı filmdir. Film, Marvel Sinematik Evreni içinde yer alan Marvel Stüdyoları tarafından bağımsız olarak üretilen, yani Iron Man (2008), The Incredible Hulk (2008), Iron Man 2 (2010), Thor (2011) ve Captain America gibi tüm filmlerin bir birleşimidir. Filmde, S.H.I.E.L.D. Yönetmen Nick Fury, Chitauri olarak bilinen dünya dışı ırkın istilasına liderlik ederek insanlığı boyun eğdirmeye çalışan Thor’un üvey kardeşi Loki ile savaşmak için Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Black Widow ve Hawkeye’ı bir araya getiriyor. S.H.I.E.L.D. olarak bilinen casusluk teşkilatının yöneticisi Nick Fury bir tahliye sırasında, uzak bir araştırma tesisi olan Proje P.E.G.A.S.U.S.’a varır. 

İkinci komutanı Maria Hill, bilinmeyen potansiyele sahip kendi kendini idame ettiren bir enerji kaynağı olan Tesseract’ın aktive olduğunu ve sürgündeki Asgardlı prens Loki’nin içinden geçtiği uzayda bir portal açtığını açıklar. Loki, Tesseract’ı alır ve birkaç S.H.I.E.L.D.’in zihinlerini kontrol etmek için bir asa kullanır.  Buna karşılık, Fury, Yenilmezler Girişimi’ni yeniden etkinleştirir. Ajan Natasha Romanoff Hindistan’da, Dr. Bruce Banner’ı işe alırken Ajan Phil Coulson, Tony Stark’ı ziyaret eder ve Selvig’in araştırmasını incelemesini ister. Fury, Tesseract’ı Loki’den almak için Steve Rogers’a yaklaşır; Rogers, II.Dünya Savaşı istismarlarında hayati bir rol oynadığı için Tesseract’a aşinadır. Doktor Banner, Fury ile kısa bir görüşmenin ardından laboratuarına götürülür; Tesseract’ın yaydığı gama imzasını bulmak için Banner’a danışır.

Helicarrier’de, Tesseract’in nerede olduğunu takip etmek için biraz zaman harcadıktan sonra, Loki’nin tarif ettiği bir adam Avrupa’da bulunur. Demir Adam, Kaptan Amerika ve Romanoff, Zihin kontrollü bir Barton’un yardımıyla Tesseract’ı stabilize etmek için gereken iridyumu çalan ve Loki’yi yakalamak için Stuttgart, Almanya’ya gider. Kahramanlarla bir savaşın ardından Loki teslim olur ve Quinjet ile Helicarrier’a geri döner. Loki’nin evlatlık kardeşi ve Asgardlı gök gürültüsü tanrısı Thor, Loki’yi serbest bırakmaya ve onunla akıl yürütmeye çalışır. Demir Adam ve Kaptan Amerika ile karşılaştıktan sonra Thor, Helicarrier’de, Loki’yi hapsetmek için onlara eşlik edecektir.  The Avengers filmi Full HD 1080p kalitede sizlerle.

📆 06 Aralık 2022 Salı 00:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR