SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeline İlk Yardım Eğitimi verildi

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İlk Yardım Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleşti

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü infaz ve iyileştirme çalışmalarında gerek yükümlülere yönelik, gerekse personeline yönelik ihtiyaç duyulan alanlarda çeşitli kurumlarla işbirlikli çalışmalar yapmaktadır.

Bu bağlamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün tüm personeline 23 Şubat-13 Eylül 2022 tarihleri arasında 8 ayrı grup çalışmasıyla  “İlkyardım Eğitimi” düzenlenmiştir.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlü ve şüphelilerin infaz hizmet ve işlemlerini yürütürken personel ve insan sayısının fazla olması sebebiyle ilk yardım hizmetlerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda planlanan ilkyardım eğitimi ile herhangi bir kaza ya da hayatı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin veya ilk yardım eğitimi almış herkesin tıbbi yardım sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesinin önlenmesi amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamaların, ilk yardım eğitimini tamamlayan personel tarafından yerine getirilmesi amaçlanmıştır.

Düzenlenen eğitim programında 155 personel, eğitimi başarıyla tamamlayarak ilk yardım sertifikası ve ilk yardımcı kimlik kartı almaya hak kazanmıştır.

          28.12.2022 tarihinde İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü‘nde eğitimin önemini vurgulamak ve görünürlüğünü arttırmak amacıyla; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil AKÇADIRCI, , İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yılmaz AYDIN; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İdris AKSOY; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Özel Kalemi Burak Kaan SULAR; İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya SANCI; İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Volkan EREN ve İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin katıldığı bir sertifika töreni düzenlenmiştir.

Törende İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil AKÇADIRCI’nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, ilkyardım eğitimine verdikleri destek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yılmaz AYDIN’a plaket takdimi yapılmıştır.

Sonrasında ilk yardım sertifikası almaya hak kazanan 155 personeli temsilen İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya SANCI ile İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Volkan EREN’e ve kurum personellerimize eğitim sertifikaları verilmiştir.

Tören sonunda ilkyardım eğitmeni ve acil tıp teknisyeni Ayşe CEREN ilk yardım uygulamaları ile ilgili kısa bir bilgilendirme sunumu yapmıştır.

İlgili Haberler

Genel
20 Haziran 2024
Müge Anlı Kıyma Makinesi Cinayeti ile İlgili Kan Donduran Gelişme! Doktor Her Şeyi Anlattı

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kıyma makinesi cinayeti gündemde kalmaya devam ediyor. Bugün kıyma makinesi cinayeti ile ilgili yeni kan donduran gelişmeler ortaya çıktı. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir süredir kıyma makinesi cinayeti konuşuluyor. Tüyleri ürperten olayla ilgili bugün yeni gün gelişme yaşandı. Kahramanmaraş’ta 2011-2012 yılları arasında görev yapan bir […]

Genel
20 Haziran 2024
Sigaraya ÖTV Zammı! Yeni Zamlı Marlboro, Winston, Parliament, Muratti, Kent Sigara Fiyat Listesi

Sigara tiryakilerini yıkacak haber. Sigara fiyatlarına ÖTV zammı geliyor. Okkalı zam sonrası yeni sigara fiyat listesi belli oldu. Sigara zammı haberleri tiryakileri isyan etme noktasına getirirken temmuzda yeni zam gelecek. 3 Temmuz’da açıklanacak enflasyon rakamlarının hemen ardından ÖTV zammı yapılacak. Sigara fiyatları ÖTV zammından nasibini alacak kalemler arasında yer alıyor. ÖTV zammı ile yeni sigara […]

Genel
20 Haziran 2024
Vantilatör ve Klimalı Yastık ŞOK İndirimi! 22 Haziran ŞOK Aktüel Kataloğu Yayınlandı

Yeni Şok aktüel ürünler kataloğu ile gelecek indirimli ürünler fırsatları belli oldu. Bu hafta ŞOK’ta dopdolu bir indirim kampanyası var. İşte Serinlemek isteyenlere özel Şok market indirimi… ŞOK 22 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı. Bu hafta da dopdolu bir indirim kampanyasına imza atan Şok Market, özellikle serinlemek isteyenlere özel ürünler sunuyor. Şok Aktüel 22 […]

Genel
20 Haziran 2024
Timur Cihantimur’un Cezaevindeki İlk Fotoğrafı Ortaya Çıktı

ABD’de yakalanarak tutuklanan Eylem Tok ve oğlu hakim karşısına çıkmıştı. Timur Cihantimur’un cezaevindeki İlk fotoğrafı ortaya çıktı. Yazar Eylem Tok, Türkiye’de ölümlü kazaya karışan ve Oğuz Murat Aci’nin ölümüne çok sayıda kişinin de yaralanmasına sebep olan oğlu Timur Cihantimur’u önce Mısır’a ardından da ABD’ye kaçırmıştı. Türkiye’nin kırmızı bülten çıkardığı ve iadesini istediği anne oğul ABD’de […]