MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Saadet Partisi Kartal’dan “Kanaat Önderleri Buluşması”

Saadet Partisi Kartal’dan “Kanaat Önderleri Buluşması”Saadet Partisi Kartal İlçe teşkilatı tarafından Kartal’da faaliyet gösteren sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla “Kanaat Önderleri Buluşması” gerçekleştirildi.  

Kahvaltı eşliğinde düzenlenen programda ev sahibi İlçe Başkanı Murat Çeker’in açılış konuşmasının ardından söz alarak davetlilere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi’nin çalışmalarını altılı masanın yürüttüğü çalışma sürecini anlattı.

İlçe Başkanı Murat Çeker konuşmasında, “Deniz fenerlerinin önemi ve değeri zor zamanların klavuzu, fırtınalı dönemlerin dostu olmasından kaynaklanır. Gecelerin yol gösterici yıldızları, savruk ve bulanık zamanların basiretli gözleridirler. Bilge insan, içerisinde bulundukları toplumun en şaşkın, en karmaşık dönemlerinde kutup yıldızı gibi parıldayan, ışık saçan, insanını en sağlam kalesine, en güvenli limanına ulaştıran insandır.

Kartal İlçemiz zor zamandadır, Türkiye’miz çok çileli bir dönem yaşamaktadır ve dünya aydınlığı unutacak kadar uzun bir karanlığa düşmüştür, ayrılık ve gurbet yaşamaktadır. İnsanımız mutsuzdur bugün, yıllardır geçimsizdir, acılar yaşamaktadır. Sabır taşına dönmüştür beklemekten, imtihanı gün be gün ağır geçmektedir. Her gün daha bir yorgun, daha bir bitkindir, tükenmiş haldedir.

Denize girip çare diye sarıldıkları köpük çıkmıştır besbelli. Ürkektir, çünkü bir kez daha yanılmaktan korkmakta, başına gelecekleri bilmektedir. Yılgınlığa düşmüştür, bir yanılgıya daha katlanabilir, kaldırabilir mi diye. Ve kuşkuludur, bir kez daha ısırılırsa, aldanırsa ne olur, nelere katlanmak zorunda kalır. Ve korkular sarmıştır yüreğini. Çektiği, çektirdiği acıları, sebep olduğu savaşlar, yanan canlar, yıkılan yuva ve çiğnenen namuslar, tarumar edilen şehirlerin, ülkelerin acısı ve elbette er veya geç gelecek, sorulacak olan, kaçınılmaz hesapların korkusu. 

Ümidini kaybedenin kaybedecek hiç bir şeyi kalmazmış. Umutlarımızı öldürmedik inatla, toprağa gömdük yıllarca. İnanarak ektik, sabırlarımızla suladık, yüreğimizle ısıtarak güneş adına. Üzerine titredik, sahip çıkıp büyüttük fidanımızı, dal budak saldık, meyve verdik, gölgemizde barındı yolcular. Budandık defalarca, baltalar bizden çaldı sapını. Ve köklerimizle beslendik azim ve sebatla. Aslımıza sığındık, değişmeden, hayat süren herkes için, birlikteliğimiz ve kardeşliğimizi unutmadan, unutturmadan.

Şimdi kimliğimizle varız azimle, orta yerdeyiz, görünür halde ve kararlıyız. Artık organize ediyor, güven alıyor, güven veriyoruz. Deniz feneri olmak için, bilgili ve kararlı, erdemli ve ehliyetli insanlarla birlikte, büyük bir özgüven eşliğinde, çıktığımız mukaddes yolun öncüleri, emektarları ile kol kola-omuz omuza sizlerle yürüyor, mesafe alıyoruz” dedi.

Galeri
📆 31 Aralık 2022 Cumartesi 19:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR