MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Kartallı Ülkücülerden depremzedelere pratik yatak + minder + yer örtüsü seti

Kartallı Ülkücülerden depremzedelere pratik yatak + minder + yer örtüsü setiTürkiye’nin dört bir yanından depremzedelere yapılan yardımlara farklı ve özel bir destek de Kartallı Ülkücülerden.

Kahramanmaraş merkezli on ilde meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık iki büyük depremin etkileri devam ederken, bir yandan da yaralar sarılmaya çalışılıyor. 

Afet bölgesinde afetzedeler için kurulan prefabrik evler ve çadırların içinde kullanılmak üzere MHP Kartal İlçe Başkanlığı Koordinesinde özel üretim pratik yatak, yer örtüsü ve minderlerden oluşan özel bir set üretilip depremzedelere ulaştırılıyor.   

MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, yaptığı açıklamasında, Var Olsun Soğanlık Bölge Teşkilatımız ve Kartal Ülkü Ocaklarımız.

Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatlarıyla, MHP Kartal İlçe Başkanlığı ve Kartal Ülkü Ocakları olarak, MHP Kartal Soğanlık Bölge Teşkilatımız tarafından, deprem bölgesine gönderilmek üzere pratik yatak üretimi yapılmaktadır.

Yataklar Kartal Ülkü Ocaklarımız koordinasyonunda bölgeye gönderiliyor, ilk kamyonu gönderdik, devamı üretilmektedir.

Ülkü Ocakları Kartal İlçe Başkanlığı Olarak, Deprem Zedeler İçin Can Cana, Kan Kana Birlikten Kuvvet Doğar Ülküdaşlarımız ile Birlikte Yardımda Bulunuyoruz. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah. Bugün birlik beraberlik günü, hepimiz elimizden gelen desteği göstermemiz gerekiyor” dedi.

MHP Kartal Soğanlık Bölge Teşkilatı tarafından, deprem bölgesine gönderilmek üzere ürettiği pratik yataklar ve diğer malzemeler, Kartal Ülkü Ocakları koordinasyonunda gönderilmeye başlandı.

Deprem çadırları için özel olarak üretilen pratik yatakları, yer örtüleri ve minderleri gece gündüz çalışarak üreten Yüksel Derse ve ekibi yaptıkları işten duydukları mutluluğu şu sözlerle özetledi,

Kendisi aynı zamanda MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı olan Yüksel Derse; “Deprem felaketi toplum olarak hepimizi çok derinden üzdü. Millet olarak birlik beraberlik içinde kenetlendik. Herkes küçük büyük elinden gelen desteği yardımı yaparken bizlerde çeşitli yardım çalışmaları yaptık sonrasında böyle bir fikir geldi aklımıza. Arkadaşlarla istişare ettik ve elimizde malzeme de vardı hemen üretime başladık. Yani afetzedelere deprem çadırı kurulur fakat içi boş olarak teslim edilir. Bizde çadırlarda kalan afetzedelere yer örtüsü minder ve pratik yataktan oluşan bir set hazırlayıp deprem bölgesine gönderiyoruz” dedi.

Galeri
📆 09 Şubat 2023 Perşembe 23:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR