SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DEPREM ve SONRASI

Yayınlanma:
ABONE OL
<strong>DEPREM ve SONRASI</strong>

Etkileri gelecek nesilleri de vuracak olan depremlerde yaşanan acı, sıkıntı çok büyüktür. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması için hepimizin bundan böyle yaptığımız her işi doğru, ahlâklı, dürüst, namuslu bir şekilde ve kişisel çıkarları bir kenara koyarak yapmamız gerekmektedir.

Bütün bunların hepimiz farkındayız bu sebeple benim bugün yazmak istediğim ve dikkatimi çeken başka bir konu var.

Yine hepimiz çok iyi farkındayız ki; Türk Milleti büyük millettir, fedakârdır, yardımseverdir. Dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahibine, darda kalmışa yardıma koşma, destek verme, elindekini, avucundakini paylaşma konusunda hızla, bir dakika bile durup düşünmeden, fedakârca hareket etmeyi her zaman başarmıştır ve bugün de başarmaktadır.

Şunu da unutmamak gerekir ki deprem sonrası ülkemize onlarca ülkeden gelen, gelmekte olan ve sayıları her geçen gün artan yardımlar, arama kurtarma ekipleri aslında ülkelerin insanları arasında sorun olmadığını, insanlığın ölmediğini, ölmeyeceğini göstermektedir.

Hangi din, dil, ırk, ülke olursa olsun insanlığın dünyada var olan en üst değer olduğunu ispatlayan bu görüntüler, bu gelişmeler bu büyük, can yakan ve bizler için ölünceye kadar içimizi yakacak olan acımızın dünya ülkeleri tarafından da paylaşılması, insanlığın ölmediğine dair, içimizdeki umudu artırmaktadır.

Bütün dünya sıkıntımızı, acımızı paylaşır, desteklerini açıklarken bazı kendini bilmez yazarların, konuşmacıların acımızı yok sayarak ülkemizi tehdit edercesine yaptıkları “ABD’nin bazılarına göre de NATO’nun bu deprem nedeniyle Türkiye’yi işgal etme planına karşı hazırlıklı olunması gerektiği çağrıları” gaflet, dalalet ve hatta ülkemize ve milletimize yapılan bir hıyanettir.

Bu kişiler Türk Milletini başka milletlerle karıştırmakta, Türk Milletini asla tanımamakta, bu sıkıntılı günlerde, toplumu tedirgin etme pahasına, belki de içlerindeki arzuyu, beklentiyi açığa vurmaktadırlar.

Milletimizin aklı başında kahir ekseriyeti bu söylemleri dikkate almamakta, önemsememektedir ama duyduğu her şeye ve özellikle duyduğu her kötü şeye inanan bir kesim bu söylemlerin,  bu yalanların konuşulmasına ve toplumda fısıltı halinde de olsa yayılmasına sebep olmaktadırlar.

Bu kötülüğü milletimize, ülkemize ve hatta kendinize yapmayınız, bu yalanları yaymayınız, bu milleti birbirine ve dünyaya düşmanlaştırmayınız.

Kimsenin kuşkusu olmasın ki; Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti böylesi büyük, önemli, can yakıcı sıkıntılar yaşıyor olsa bile, ilelebet payidar kalacaktır.

AHMET BERHAN YILMAZ

author avatar
Ahmet Berhan Yılmaz

İlgili Haberler

Genel
01 Mayıs 2024
Dolandırıcıların Hedefinde Teknik Servis Aramaları

Son zamanlarda, teknoloji ürünlerinin fiyatlarının artmasıyla birlikte tüketiciler, ellerindeki cihazları onararak veya güncelleyerek kullanmaya yöneliyorlar. Ancak, bu durum teknik servis aramalarını da arttırıyor ve dolandırıcıların yeni bir hedefi haline geliyor. Eskiden dolandırıcılar, telefon veya basılı ilanlar aracılığıyla tüketicileri kandırırlardı. Ancak, internetin gelişmesiyle birlikte bu taktikler daha da sofistike bir hal aldı ve vatandaşlar artık doğrudan […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Dünyadan
09 Nisan 2024
Irak’ın Sahipsiz (Üçüncü) Unsuru; Türkmenler

Irak, farklı etnik ve mezhep gruplarından oluşan değişik oluşumların bir arada yaşadığı bir ülkedir. Tipik Ortadoğu ülkesi olan Irak’ta yaşayan farklı etnik-mezheplere mensup olan her bir toplumun kaderi, arkasında olan farklı ülkelerin desteğine bağlıdır. Tipik Ortadoğu ülkesi demenin de anlamı budur. Örneğin, Iraklı Kürtlerin arkasında ABD ve bazı batılı ülkelerin desteği var, Iraklı  Şiilerin arkasında […]

Dünyadan
30 Mart 2024
Zararın Neresinden Dönersen Kârdır

2017 yılında Türkmen “stratejisinde” köklü bir değişim yapıldı. Yani, 1995 yılından 2017 yılına kadar olan süre içerisinde yapılanların tümü bir tarafa bırakılarak yeni bir döneme geçildi. Başka bir değişle, sil baştan başlamak oyunu misali Türkmen siyasi harekatındaki ortak akıl ve istişarenin egemen olduğu dönemin kapatıldığı bir dönem olarak Türkmen siyasi tarihine geçti. Değişen bu “strateji” […]