MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Okullarından Depremzedelere Maddi Destek!

Kartal Okullarından Depremzedelere Maddi Destek!Kahramanmaraş Merkezli yaşanan ve yaklaşık 14 milyon insanımızı etkileyen deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza tüm ülkeden olduğu gibi Kartal genelinden de yardımlar akmaya devam ediyor.

Kartal ilçesinde bulunan okullarda yapılan kampanya ile her sınıfın ayrı ayrı hazırladığı ve giyim ile gıda malzemelerini kapsayan alışveriş çekleri Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Okul Müdürleri vasıtasıyla Kartal Kaymakamlığı’nda düzenlenen bir etkinlikle Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’e teslim edildi.

Bugün en fazla yardım çeki desteğinde bulunan okul müdürleri Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz’ün eşliğinde Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’i ziyaret ederek yardım çeklerini teslim ettiler ..

Yardım desteğinde bulunan okullar Şehit Er Yıldıray Biroğlu İlkokulu, Ergenekon İbrâhim Şakir İlkokulu, Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu, Gürbüz Bora İlkokulu olarak belirlendi.

Kaymakam Abdullah Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve okul müdürlerine teşekkür etti. Demir, ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz yaralarımızı hep birlikte soracağız ifadesini kullandı. Abdullah Demir, deprem bölgesinde acil ihtiyaçları söylerken okul müdürlerinin 1.000 –  TL ilk yardım çeklerini depremzede ailelere ulaştıracağız dedi.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir burada yaptığı konuşmada deprem bölgelerinden gelen çok sayıda misafirleri barındırdıklarını ifade ederek, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda yaptığı bu kampanya ile onlara destek olunacağını belirtti.

Bu kampanyada amacın yardımların ayni olarak yapılması yerine parasal geçerliliği olan çekler halinde afetzedelere ulaştırılması olduğu belirtilen açıklamada oldukça sıkıntılı günler geçiren depremzedelerin gerek gıda gerekse de giyim alışverişi yapabilecekleri ifade edildi. Kampanyaların önümüzdeki Ramazan ayında da süreceği belirtilirken ilk etapta başlangıç olarak 563 adet giyim ve 260 adet ise gıda çeki Kaymakamlığa teslim edilmiştir denildi.

📆 02 Mart 2023 Perşembe 23:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR