MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Malatya’da evleri yıkılan Kadiruşağı köylülerinin bayrak sevgisi

Malatya’da evleri yıkılan Kadiruşağı köylülerinin bayrak sevgisiAsrın felaketi olarak anılan depremin yıktığı bölgede evlerinin yıkılmasının ardından çadırda hayatlarını sürdüren Kadiruşağı köylülerinin bayrak sevgisi dikkat çekti.

Burası Malatya Yeşilyurt ilçesinin Kadiruşağı köyü. 70 haneli köyün camisi dahil bütün haneleri yıkılmıştır. Enkaz altında kalan çok ama hamd olsun ölen olmamıştır. Her aile çadırda kalmaktadır. Depremin ikinci gününden itibaren çadırlarını devlet kurmuş gerekli tedbirleri almış. 

Şuan çadırlarda yaşayan bu köyün halkı kendilerine destek olan görevlilerden Türk Bayrağı istedi ve bayrakları bugün teslim edildi. Bayrakları çadırlara asan köy halkı “devlet olmasa bizi kim bulup bu kadar ilgilenecek diyerek devlete bağlılıklarını dile getiriyorlar. Her çadıra bir bayrak astılar biz bu toprakları asla terk edip gitmeyeceğiz” dediler.

Bu bayraklar dalgalandıkça biz burada vatana hizmet edip devlete bağlılığımızı göstereceğiz diyorlar. Bu vatan evlatları başımızın tacıdır.

Galeri
📆 07 Mart 2023 Salı 09:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR