MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kartal AK Parti’de yeni İlçe Başkanı kim olacak?
Kenan GÜLERCİ

Kartal AK Parti’de yeni İlçe Başkanı kim olacak?14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa eden Ebubekir Taşyürek’ten boşalan AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’na belirlenecek isim için İl Başkanlığı tarafından temayül yoklaması gerçekleştirildi.

Temayül Heyecanı

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatında ilçe Başkanlığı için temayül heyecanı yaşanıyor

Teşkilatın gazını almak amacıyla formalite gereğince yapıldığı bilinen temayül yoklamalarında genelde önceden belirlenen bir isim açıklanır lakin bu durumu bile bile yine de Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarının tercihine bakmak için böyle bir uygulama yapılır.

İlçe teşkilatı içinden birisi mi belirlenecek? Yoksa sürpriz bir isim mi açıklanacak!..

Kartal’da ilçe teşkilatını yönetecek isimler merak ediledursun, teşkilat dışından gelebilecek bir isime karşı rahatsızlıkların oluşacağı belirtiliyor.

Kulislerde konuşulan isimler arasında; Teşkilat içinden öne çıkan isimler arasında Meclis Üyeleri, Haydar Göksoy, Muhammer Bektaş Nizamettin Altıntaş, Nimet Gündoğdu, Mustafa Soykan, Zeki Karaismailoğlu, Fikret Polat yer alırken, teşkilat dışından olup fakat daha önce ilçede başkan yardımcılığı yapmış olan ve herkes tarafından çok sevilen Adem Gökçe’nin de favori gösterildiği konuşulmaktadır.

İlçe teşkilatında yapılan temayül oylamasının karar verme makamına azda olsa etki ettiğinin bilinmesine rağmen, seçimlere az bir zaman kaldığı ve çok önemli bir seçim olduğu gerekçesiyle açıklanacak olan isimin etrafında birleşip seçimlere tam gaz çalışılacağı düşüncesinin hakim olduğu da gözlenmektedir.

Belirlenecek olan yeni ilçe başkana şimdiden başarılar dilerken, pandemi döneminde kapatılan mahalle teşkilatlarının bir an önce açılması ve dargın, küskün, çekimser kalanlara bir an önce ulaşıp gönüllerinin kazanılması için çok hızlı ve gayretli çalışılması gerektiğinin genel merkez tarafından sıkı takip edileceği belirtildi.

Selametle kalınız

📆 12 Mart 2023 Pazar 01:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR