MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Dadaşların MHP İstanbul Milletvekili Adayı, Mücahit Güngör

Dadaşların MHP İstanbul Milletvekili Adayı, Mücahit Güngör



14 Mayıs‘ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimi öncesi, İstanbul’da yaşayan Erzurumlularda mecliste görmek istedikleri politikacı isimleri belirlemeye başladılar.

Maltepe Erzurumlular Vakfı konferans salonunda yapılan aday tanıtım toplantısına  İstanbul Erzurumlular Vakfı başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Kartal Erzurumlular Vakfı Başkanı Öner Kalkan, Sultanbeyli Erzurumlular Dernek Başkanı Ali Sezer, Kurtköy Erzurumlular Derneği ve Erzurumpsorlular Dernek Başkanı Muammer Dilli, Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal Yavuz,  Erzurumlu genç girişimci iş adamları dernek Başkanı İbrahim Sayan, İspir Moryayla  Köyü Dernek Başkanı Ahmet çelik, İstanbul Horasanlılar Dernek Başkanı Sait Güngör, Erzurumlu Gazeteciler ve Yazarlar Derneği genel Sekreteri ve Başkan Vekili Gazeteci Tahsin Kara Pendik Harmandere Mahalle Muhtarı Kurbani Kara  ve gazeteciler Katıldı. Toplantıda söz alan Maltepe Erzurumlular Vakıf Başkanı Süha Dengizek, İstanbul Erzurumlular Vakfı Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve diğer vakıf ve dernek başkanları Güngör’e desteklerinin tam olduğunu Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinde Güngör’ü listenin seçilebilecek bir sırasından aday göstererek Erzurumlunun hak ettiği değeri vereceklerini beklediklerini belirttiler.

Ak Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili aday adayı Hasan Koç’ta Maltepe Erzurumlular Vakfı Yönetim kurulunda beraber görev yaptığı arkadaşı Mücahit Güngör’e destek verdi.

Toplantıda konuşma yapan Mücahit Güngör neden Aday olduğunu açıklarken şu ifadeleri kullandı.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Kıymetli Başkanları, Basınımızın güzide Temsilcileri buraya gelerek bizlere destek olan tüm hemşerilerimizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Sözlerime başlamadan önce Deprem ve sel felaketin de vefat eden aziz vatandaşlarımıza rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Milletimizin Başı Sağolsun.

Şunu açık bir şekilde ifade etmeliyim ki, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine tam olarak hazırdır, başarmaya da kararlıdır.

Bizim başarımız demek mazlumların umudu demektir. Bizim başarmamız demek ülkemizin yükselişi demektir.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı milli bağımsızlığımızın gücü, varoluşumuzun güvencesi, milli birlik ve kardeşliğimizin güvenliğidir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin gücüne güç eklemiş hükümranlık beratı, Cumhuriyet’in yeni yüzyılının ilerleyiş ve yükseliş ilhamı ve iddiasıdır.

Kıymetli dostlar;

Gelin Kızılelma ülküsüyle kenetlenelim. Bizim adayımız belli, kararımız nettir.

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Diğer hedefimiz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısıyla siyasal destek seviyesini en artırmak, yıllardır layık olduğumuz hakkımızı milli iradenin oluruyla almaktır.

Nihai arzumuz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkânına kavuşmasıdır.

Bu amaçla bir kardeşiniz bir hemşehriniz olarak dava olarak gördüğüm bu kutlu ocakta sizlere hizmet etmek için İstanbul 1. bölgeden aday adayı oldum. İnanıyorum ki içimizdeki bu aşk ile sizlere en iyi şekilde hizmet etmek için canla başla çalışacağız.

Bunu milletimizle yani sizlerle birlikte yapacağız ve elbette başaracağız.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan Cumhur İttifakı, kabul edip onaylayan aziz Türk milletidir.

Bakınız, Ortadoğu’da, Uzak Doğu’da, Kafkaslar’da, Orta Asya’da, Afrika’da,

Balkanlar’da, Ege ve Doğu Akdeniz’de söz geçiren, söz dinleten, egemenlik haklarından bir milim taviz vermeyen bir Türkiye gerçeği ortaya çıkmıştır.

Türk Devletleri Teşkilatı kurularak Türk Birliği’nin ümitleri yeşermiştir. Değerli Basın Mensupları,

Değerli Hemşehrilerimiz

Merhum şairimiz Arif Nihat Asya’nın dediği gibi, ışığı önümüze aldık yürüyoruz, gölge arkamızdan ister gelsin ister gelmesin, buna da hiç kafa yormuyoruz.

Ayı olmayan, yıldızı kaybolan sansür edilmiş bir geceye değil, pırıl pırıl parlayan bir gündüzün güneşi olmaya talibiz, bunu da hak ediyor, layık olduğumuzu düşünüyoruz.

Biz Cumhur İttifakı çatısı altında, cumhurun muazzez irade ve itibarıyla Türk ve Türkiye Yüzyılını gerçekleştirme, aynı zamanda Lider Ülke Türkiye’ye ulaşmaya söz veren, yemin eden vatan ve millet sevdalılarıyız.

Üzerimize ne düşüyorsa, gücümüz neye yetiyorsa yapacağız, elhak nefes alır gibi çalışmayı sürdüreceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’na verilecek her destek Türkiye’yi kanatlandıracak ve milli hedeflere ulaşma azmini kamçılayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, Türk-İslam medeniyetinin sevdalısıdır, İ’la-yı Kelimetullah’ın ümididir, muhterem ceddimizin yadigârıdır, üç kıtaya yayılmış anılarımızın simgesidir.

Bizim ittifakımız ve davamız umuttur, huzurdur, gelişmedir, büyümedir, kardeşliktir, kaynaşmadır, Türk milletinin ta kendisidir.

14 Mayıs’ta kazanan millet olacaktır. 14 Mayıs’ta kazanan Türkiye olacaktır.

Toplantımıza uzaktan yakından katılan tüm hemşerilerimize, dostlarımıza en içten

dileklerimle teşekkür ediyorum. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.

Mücahit Güngör Kimdir

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun, Erzincan Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

On üç yaşından beri Ülkü Ocaklarında yetişti, Ocak Başkanlığı yaptı. Kamu-Sen’e bağlı Türk Enerji Sen Doğu Anadolu Genel Sekreteri, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi,  Türkav Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı yönetiminde bulundu, Maltepe’de faaliyet gösteren Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkan Yardımcılığı, halen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Ticaret Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

📆 17 Mart 2023 Cuma 22:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR