MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » GENÇ SİYASETÇİ TAHA KARA AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

GENÇ SİYASETÇİ TAHA KARA AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDUErzurumlu genç siyasetçi Taha Kara İstanbul 1.bölgede Ak partiden Milletvekili aday adayı oldu.

Genç yaşta girdiği siyaset sahnesinde başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken genç siyasetçi üstlendiği tüm görevleri başarılı bir şekilde yerine getirerek siyaset merdivenlerini emin adımlarla tırmanarak Milletvekili aday adayı oldu.

Çevresinde çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle sevilen Taha Kara AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Teşkilat Başkan yardımcılığı görevine devbam ederek aday adaylık müracaatını Ak Parti İstanbul Başkanlığına yaptı.

Taha Kara Kimdir?

1993 yılında İstanbul Üsküdar doğumlu, aslen Erzurumlu’dur.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden eğitim öğretimini tamamlayıp 2016 yılında mezun olmuştur. 

Otomotiv ve Gayrimenkul sektörlerinde Kartal  ve Sancaktepe’de faaliyet gösteren kendisine ait şirketlerde iş hayatına devam etmektedir.

Siyasi hayatına  Kartal Gençlik Kolları Gümüşpınar Mahalle teşkilatında başlamıştır, 2015 Kartal İlçe Gençlik Kolları Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevlerini sürdürmüştür.

2018 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. İl Gençlik Kolları Sosyal Politikalar, Yerel Yönetimler, Teşkilat Birimlerinde görev almıştır. 1.Bölge Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak bir çok ilçede koordinatör il yönetim kurulu olarak çalışmalarına devam etmiştir. 

2020 yılında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulunda devam ederken Sancaktepe İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına atanmıştır İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak çalışmalarını ifa etmiştir. 


15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçilmiştir. Teşkilat Başkan yardımcısı olarak sırasıyla Doğu Anadolu ardından Ege Bölge Koordinatörlüğünü halen sürdürmektedir. 

İstanbul’da faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfının 2017- 2020 yıllarında Gençlik Kolları Başkanlığı yapmıştır, Mütevelli Heyeti Üyesi olarak hemşehrileri ile gönül bağını Vakıf çatısı altında halen sürdürmektedir. 

Merkezi Kartal’da  bulunan Erzurumsporlular Derneğinde Siyasi İşlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini halen sürdürmektedir. 

İstanbul Oto Galericiler Esnaf Odası Denetim Kurulu Başkanı, İstanbul Esnaf  Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde Başkan Vekili olarak Esnaf ve Sanatkarlar ile bir arada olmaya çalışmaktadır.

📆 17 Mart 2023 Cuma 22:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR