MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Şehit Ahmet Tahir’i Anarken
Hicran KAZANCI

Şehit Ahmet Tahir’i AnarkenDr. Hicran Kazancı, “Şehit Ahmet Tahir’i Anarken” başlıklı yazısın da;

“Şehit Emekli Albay Ahmet Tahir, whatsApp kayıtlı numarası (last seen 03.03.23 at 11:57) son görülen 3 Mart 2023 saat 11:57’yi gösteriyor. Bu tarih, kendisine yapılan kalleşçe uzaktan kumandalı bombalı saldırının sadece internetinin kesildiği anı değil, kendisinde hayattan kopardığını ve zamanın durduğu anı gösteriyor.

Kerkük’ün merkezinde bulunan evinin avlusunda park eden arabasına yerleştirilen bombanın uzaktan kumandalı, yani gözcü/gözcüler aracılığıyla infilak edilmesi neticesinde Ahmet Tahir şehit edilmiştir. Başka bir ifadeyle, yapılan incelemeler gözcü/ gözcüler tarafından evinin içinde bulunan aracına bombanın yerleştirilmesinden sonra kendisinin harekâtını görecek şekilde takip edip araca yaklaşmasıyla birlikte infilak düğmesine basmışlar. Hani Kerkük’ün asayişi berkemaliydi.

Irak güvenlik makamlarının bu konuda hiçbir delil elde edememelerine karşı Türkmen siyasetçileri de konuyu unuttukları görülüyor. Hangi siyasetçiler? Merhumun taziyesinde kameraların açısına girmek için birbirlerini itip öne geçmeye çalışanlar. Hangi siyasetçiler? Şehit hayattayken kuruma girmesini yasaklayanlar. Hangi siyasetçiler?  Şehit hayattayken kendilerinden, evini korumak için iki tane korumanın defalarca istemesini ret edenler.

Şehit edilişinin ardından, tehdit edilmesi konusunda kendisini uyardım ve koruma verdim ama istemedi diyenler/ spekülasyon yayanlara, tehdit edilen ve korumaları olmayan bazı yöneticilerin iki haftadan beri resmi taleple koruma istemelerine rağmen, isteklerinin yerine getirilmemesi şehide koruma verdik istemedi söylentilerinizin ne kadar temelsiz olduğunu kendinizin de ne kadar ciddiyetsiz olduğunuzu gösteriyor.

Yaklaşık 10 yıl boyunca Irak Türkmen Cephesi’nin güvenliğini üstlenen Türkmen kökenli Emekli Albay Ahmet Tahir, 2018 yılında görevinden ayrıldı. Görevinden ayrılan Tahir, evimi korumak için sadece iki tane koruma isteği ret edildi. İsteği kabul edilmiş olsaydı, belki bugün hayatta olurdu.

Türkmen davası köstebek benzeri davranışlarını benimseyenler değil, Türkmen milletinin derdiyle dertlenen acısına yüreği yanan liyakat sahibi, şahsiyetli duruşa haiz olanlarla güvenli limana ulaşır.

Dr. Hicran Kazancı

📆 23 Mart 2023 Perşembe 17:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR