SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

YAVUZ, EĞİTİMCİLERİN SEÇİMİ

Yayınlanma:
ABONE OL

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Talat YAVUZ yaptığı açıklama da;

“Ramazan ayının bereket getiren, huzur veren iklimine girdik. Zaman hızla akıp gidiyor. Depremin acıları henüz çok taze ve bölgede büyük bir mücadele veriliyor. Kurulacak yeni şehirler için binaların temelleri atılmaya başlandı.

Bir yandan çadır kentlerden konteyner kentlere geçilirken diğer yandan yetkililer, temeli atılan kalıcı konutlarla umudu diri tutmaya çalışıyor. Barınma, beslenme, hijyen gibi en temel ihtiyaçların yanında, bir nebze olsun normale dönüşün işareti, eğitimin peyderpey başlaması olacak.

Uzaktan eğitim, hibrit eğitim derken çadırda eğitim de gündemimize girdi. İyi de oldu, deprem bölgesindeki her eğitim faaliyeti aynı zamanda moral ve motivasyon kaynağı olacak. Bir çok şehrimizden bölgeye giden ekiplerin güzel çalışmalarına şahit oluyoruz.

Önümüz bahar ve Ramazan Bayramı geliyor. Ramazan ve bayramla bölgeye olan duyarlılık artacak ve ülke olarak bu derin yarayı saracağız.

Asrın felaketinin ilk günü bile harareti düşmeyen siyasi tartışmalar, 14 Mayıs yaklaşırken gündemin ilk sırasındaki yerini koruyacak. Bütün bu hengâme içerisinde ülkemizin geleceğine şekil verecek, iz bırakacak ve yıllarca konuşulacak çok önemli adımlar da ardı ardına geliyor.

Bir yandan ileri teknoloji hamleleri, bir yandan çalışma hayatına dair önemli adımlar diğer yandan da ekonomik sıkıntılara bir nebze olsun nefes aldıracak önlemler ardı ardına geliyor.

Seçim kaygısıyla yapılıyor denemeyecek kadar ön hazırlık gerektiren gelişmeler bunlar. TOOG, EYT, savunma sanayiindeki gelişmeler, seçim öncesi bir anda yapılacak icraatlar olmasa gerek.

Yapılan güzel işlerin finalinin seçim öncesine ayarlanması, yıllar öncesinden 2023 hedefi koyan ve o uğurda çalışan bir kadronun hak ettiği bir uygulamadır diye düşünüyorum. Eleştirenler de aynı şekilde yapabilir, yeter ki milletin yararına bir proje geliştirsinler, ortaya bir ürün koysunlar.

Her alanda memnuniyet üretecek adımların atılması, birikmiş problemlerin çözümü ve taleplerin karşılanması seçim öncesi de olsa anlamlıdır ve önemlidir. Eğitim alanında da benzer adımların atılabileceği, memnuniyet üretecek uygulamalar yapılabilir, yapılmalıdır.

Uzun süre gündemi meşgul eden ve gerçekten de bir an önce düzeltilmesi gereken ücret sistemi artık insanların sabrını zorluyor. Bu zor ekonomik şartlarda bir de eşyanın tabiatına aykırı ücret sistemi ile seçime gitmemeliyiz.

İlçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri, ülkenin içinden geçtiği zor günlerde biraz da çekinerek sıkıntılarını gündeme getiriyor bir nevi seslerini yükseltiyorlar, çok da haklılar bence.

Küçük bir adımla kocaman bir memnuniyet üretmek mümkün aslında. Alan değişikliği isteyen öğretmen arkadaşlarımıza da kulak verilmeli ve takvim yayınlanmalıdır. Hakeza görevde yükselme sınavları, yönetici atama yönetmeliği değişikliği, 3600 ek göstergeye dahil edilmeyi bekleyen şefler ve birinci dereceye düşenler, üniversitede kadro, görevde yükselme ve yer değiştirme sistemi bekleyen çalışanlarımız…

Mevcut şartlarda atılacak bu küçük adımların, ülkemizin geleceğine etki edecek adımlar olabileceği gözden kaçırılmamalıdır. Bazen bir eksik veya bir fazla çok şey ifade eder, eğitimcilerin tercihi önemlidir, unutulmasın” dedi.

İlgili Haberler

Dünyadan
16 Haziran 2024
Bir Toplumun Yok Oluşunun Mimarileri; Farkındalığı Olmayan Siyaset-çiler

Farkındalığı olmayanlar, yalan bir dünya içinde yaşadıkları ve sürdürdükleri hayatın gerçek olduğunu zan ederler. Ancak, farkındalıkları olmayanların dışındaki herkes bunun öyle olmadığının farkındadır. Bahse konu olan farkındalığı olmayan kişiler, gerçek zan ettiği hayatının yalandan ibaret olduğunu anlayamaz/ kavrayamaz ve gündelik yaşamı ile ilgili verdiği kararların, tarafınca verdiğini düşünür. Ancak öyle değil, dahası, kendisiyle ilgili kararların […]

Genel
15 Haziran 2024
Meteoroloji’den SARI KOD! O İller İçin Peş Peşe Uyarı

15 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Haziran’a dair hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde sağanak yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgarların da etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde […]

Genel
15 Haziran 2024
Survivor 2024 Finaline Çakarlı Araçla Giden Yarışmacılara Ceza! Bakan Yerlikaya “Gereği Yapıldı” Dedi

Eski Survivor yarışmacıları Survivor finaline usulsüz çakar kullanarak gittiler; İçişleri Bakanı Yerlikaya, sürücüye ceza kesildiğini duyurdu. Survivor All Star 2024’ün muhteşem finali, eski yarışmacıların çakarlı araç kullanarak etkinliğe katılması nedeniyle gölgede kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın müdahalesiyle, trafikte usulsüz üstünlük sağlama girişimi sert bir şekilde cezalandırıldı. ÇAKARLI ARAÇ KULLANIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR Survivor’ın dün geceki finaline, […]

Genel
14 Haziran 2024
Marmaris Belediye binasının yerindeki kaçak inşaat mühürlendi

Belediyenin kendine ait yerin inşaatı kaçak çıkan Marmaris belediyesi yapılan kaçak inşaat çalışmasını durdurdu. Muğla’da Marmaris Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, inşaat ruhsatı olmadan yapılan çalışma nedeniyle Marmaris Belediyesi’nin yıkılan eski hizmet binasının yerinde yürütülen inşaatı durdurdu. Bunlar yaşanırken Marmaris belediye başkanı Acar Ünlü ile ilgili olarak kendine ait dubleks evin de kaçak olduğuna […]