SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

İGDAŞLILAR Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatro emekçilerine alkış götürdü

Yayınlanma:
ABONE OL

İGDAŞ çalışanları ve yöneticileri  “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü”nde tiyatro emekçilerine destek için toplu olarak tiyatroya gitti.

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü tiyatro sanatçılarına ‘iyi ki var’ olduklarını hissettirme fırsatı bulabileceğimiz çok özel bir gündü. İGDAŞ’lı çalışma arkadaşlarımız dün bunun için onlara, her zamankinden daha fazla alkış götürdü” dedi.

           “Dünya Tiyatrolar Günü” dolayısıyla İGDAŞ çalışanları ve yöneticileri, dün Devlet Tiyatroları’nın (DT) Mecidiyeköy Büyük Sahne’sinde sahnelenen “Rumuz Goncagül” oyunu için, salondaki 50 koltuğu doldurarak, tiyatro sanatçı ve emekçilerine desteğini alkışlarla gösterdi.

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen“Dünya Tiyatrolar Günü’nde sanatçılarımız her zamankinden daha fazla alkışı hak ediyor. Çalışanlarımız ve yöneticilerimiz bu duyarlılıkla dün onlara her zamankinden daha fazla alkış götürdü” dedi. 

İGDAŞ Kurumsal İlişkiler ve Medya Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Müdür Dr. Özmen, konuya ilişkin konuşmasına şöyle devam etti:

İGDAŞ, son yıllarda kurumsal olarak eğitim, bakıma muhtaç hayvanlar ve çevre duyarlılığı ile tanınan bir kuruluş oldu. Bunları içeren birçok sosyal projemiz var ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bundan sonrasında İstanbul’un kültür – sanat zenginlikleri de gerek olanaklarımız ölçüsünde gerekse İGDAŞLILAR olarak izleyici desteği ile öne çıkacak konulardan biri olacak.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü de bu anlamda, tiyatro sanatçı ve emekçilerimize ‘iyi ki var’ olduklarını hissettirme fırsatı bulabileceğimiz çok özel bir gündü. Çalışma arkadaşlarımız da dün buna dikkat çekmek için, topluca bir oyuna gitmek; onlara en anlamlı günlerinde, en çok alkışı sunmak istedi. Biz de kamuoyu ile bunu paylaşarak, çoğunlukla unutulan bu günü, alkışlarla vurgulamak istedik.”

Yazılı açıklamada ayrıca “Rumuz Goncagül” oyunu için de ayrıntılara yer verildi. Buna göre, DT’nin oyun programında 27 Mart’taki tek oyun olan “Rumuz Goncagül”, 

Türk tiyatrosunun öne çıkan oyun yazarlarından Orhan Arayıcı’nın en ünlü oyunlarından birisi.

Müzikli oyun olarak sahnelenen oyunun müzikleri ise Timur Selçuk tarafından bestelenmiş. Yönetmenliğini Zafer Algöz’ün yaptığı oyun, Devlet Tiyatroları’nda sezon boyunca tüm sahnelerde sırasıyla gösterime devam ediyor.

Yazılı açıklamada ayrıca dün izlenen oyun öncesi tiyatro oyuncularınca sahnede anılan hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Köksal Engür’ün, yakınları ve sevenleri için baş sağlığı dilendi.

İlgili Haberler

Belediye
24 Mayıs 2024
KADIKÖY’DE CADDE 10K-21K KOŞULARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Cadde 10K, Cadde 21K ve Çocuk Koşu Yarışları, 26 Mayıs Pazar günü Caddebostan Sahili’nde gerçekleştirilecek. İstanbul’un en güzel koşu parkuru olan Caddebostan Sahili ile Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirilecek Cadde 10K ve Cadde 21K için geri sayım başladı. Kadıköy Belediyesi tarafından 26 Mayıs Pazar Günü gerçekleştirilecek yarışlar, Caddebostan Sahili’nden başlayacak, Bağdat Caddesi’nden devam edecek […]

Genel
24 Mayıs 2024
Emekliye müjde! Bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini açıkladı

Emekliye müjdeli açıklama geldi. Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri açıklandı. Bakan Işıkhan duyurdu. Milyonlarca emekli, bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini merakla bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan da bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin açıklama geldi. Peki emekli kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? Haziran ayı emekli maaşı ödemeleri öne çekilecek mi? İşte emeklilerin beklediği maaş ve […]

Genel
24 Mayıs 2024
Evde bakım maaşı alanlara 2024 kurban bayramı ikramiyesi verilecek mi?

Evde bakım maaşı alanlara 2024 kurban bayramı ikramiyesi verilecek mi? Açıklama geldi. 2024 yılı itibarıyla evde bakım maaşı alan kişilere bayram ikramiyesi verilmeyeceği duyuruldu. Evde bakım maaşı, engelli veya bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen kişilere ödenen bir yardım olarak biliniyor. Ancak, bayram ikramiyesi sadece emekliler ve bazı diğer sosyal yardım alan kesimlere yönelik bir uygulama […]

Genel
24 Mayıs 2024
Çiftçilere müjde! Tarımsal destek ödemeleri bugün yatıyor

Çiftçilere müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatıyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere tarımsal destek ödemesi müjdesi verdi. Bakan Yumaklı, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, toplam 1 milyar 221 milyon 785 bin liralık tarımsal destekleme ödemesinin çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını belirtti. DESTEKLEME ÖDEMELERİNİN DETAYLARI Paylaşımda, […]