MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Etkinlikler, Genel, Gezi-Alışveriş, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri Başladı

Kartal Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri BaşladıKartal Belediyesi’nin Ramazan ayı nedeniyle düzenlediği etkinlikler başladı. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler Soğanlık Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Gölge oyunu, orta oyunu, kukla, meddah, tiyatro ve semazen gösterisini kapsayan etkinliklere özellikle çocuklar büyük ilgi gösterdi. Patlamış mısır ve pamuk şeker ikramının da yer aldığı etkinlikte salon tamamen doldu.

Yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu yıl sadece kültür merkezlerinde düzenlenmesine karar verilen Ramazan etkinliklerinde çocuklar Hacivat ve Karagöz gösterisinde adeta dikkat kesildi. Büyük bir heyecanla ve hevesle gösterileri izleyen çocuklar etkinliklerde doyasıya eğlendi.

Meddah ve orta oyunu ile oldukça eğlenceli dakikalar geçiren çocuklar, aileleri ile birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Evet-Hayır yarışmasına katılım için sürekli parmak kaldıran çocuklar semazen gösterisini de hayranlıkla izledi.

Ramazan etkinliklerinin bir sonraki gün gerçekleştirildiği adres ise Uğur Mumcu Kültür Merkezi oldu. Burada da yapılan etkinliklere mahalle halkı büyük ilgi gösterdi.

Ramazan etkinlikleri 5-15 Nisan tarihlerinde Soğanlık Kültür Merkezi, 8-16 Nisan tarihlerinde Yakacık Kültür Merkezi, 9-14-19 Nisan tarihlerinde Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezi ve 7-12 Nisan tarihlerinde ise Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde devam edecek. 

Galeri
📆 05 Nisan 2023 Çarşamba 01:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR