MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Etkinlikler, Genel, Gezi-Alışveriş, Kültür-Sanat, Manşet, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Pendik’te Dini Yayınlar Kitap Fuarı Açıldı

Pendik’te Dini Yayınlar Kitap Fuarı AçıldıPendik Belediyesi Dini Yayınlar Kitap Fuarını törenle açtı.Açılışa katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Ramazan’a has faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu rahmet ayında insanlarımızın ne kadar hassas olduğunu gördük. İnşallah, bu güzellikleri devam ettirmek nasip olsun.” dedi.

Pendik Belediyesi geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği Dini Yayınlar Kitap Fuarı’nın 3.sünü törenle açtı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Muhammet Emin Kılıç, basın mensupları ve kitap severlerin katılımıyla açılan fuara yoğun ilgi oldu. Açılışta konuşan Başkan Ahmet Cin: “Ramazan’a has faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu rahmet ayında insanlarımızın ne kadar hassas olduğunu gördük. İnşallah bu güzellikleri devam ettirmek nasip olsun. 3.sünü düzenlediğimiz Dini Yayınlar Kitap Fuarındayız, bugün de. Katılım gösteren tüm yayınevlerimize teşekkür ederiz.” ifadelerinde bulundu.

25bin kitap, okurları bekliyor

3-17 Nisan tarihleri arasında akşam 22.00’ye kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan kitap fuarında 50 yayınevi ve 25 bin kitap yer alıyor. Fuarda kitap stantlarının yanı sıra Ramazan’ın atmosferine uygun hediyelik eşya stantları da bulunuyor. Aynı zamanda fuarda deprem bölgelerindeki okul kütüphanelerine hediye edilmek üzere “Askıda Kitap Kampanyası” ile bağış kitap toplanıyor. Kitap severler aradıkları dini yayınları tek noktada bulabiliyor. Fuarda yer alan ve yapımı 3 senede tamamlanmış 70×100 boyutlu Kur’an-ı Kerim ise yoğun ilgi gördü.

📆 05 Nisan 2023 Çarşamba 03:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR