SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Siber Güvenlik Seminerlerine öğrencilerden yakın takip

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’un çeşitli ilçelerindeki okullarda Bilişim Suçları Uzmanı Okan Algün tarafından yüzlerce lise öğrencisine seminer verildi.

İnterneti ve sosyal medyayı aktif kullanan Lise öğrencilerine, sanal dünyada kötü niyetli kişilerin, onları tuzağa düşürmek için kullandıkları teknik, taktik ve yöntemleri bütün yönleri ile anlatıldı.

Bilişim suçları uzmanı Okan Algün ‘ün uzman psikolog ve avukat danışmanlar ile ortak olarak hazırladığı eğitimin devamında internetin bilinmeyen yönleri, katmanları, yaşanmış örnekler, gerçek mahkeme kararları, gençlerin nasıl tuzağa düşürüldüğü, mağduriyetin arkasında yatan psikolojik hususlar, duygusal zekâ gibi konuların anlatıldığı seminer öğrenciler tarafından büyük heyecanla dinlenildi.

Eğitim sonunda Algün ile öğrenciler arasında bilişim sistemleri ile işlenen suçlarda suçlunun tespitinin kolluk kuvvetleri tarafından hangi yöntemler ile yapıldığı, yaş gruplarına göre gençlerin hukuki sorumlulukları gibi konularda son derece detaylı örnekler üzerinden soru cevap yapıldı.

Seminere katılan öğretmen ve öğrencilere;  bundan sonra başlarına gelebilecek olaylara karşı hukuksal haklarının neler olduğundan bahsedildi. “Sanal ortamlarda mağduriyet yaşadığınızda şikâyet kurumları ve yöntemlerini artık biliyorsunuz, mağduriyet karşısında sessiz kalmayın hakkınızı savunun” dedi.

Öğrencilere seminer de öğrendikleri bu bilgileri aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşarak daha eğitimli, güvenli, bilinçli bireyleri topluma kazandırmanın seminerin temel amacı olduğu söylenildi.

Bu tarz hassas ve hayati önem taşıyan konular hakkında gençlerimize fayda sağlayan bilgilendirme seminerlerin yaygınlaşmasını ve daha çok öğrenciye ulaşılmasını temenni ederiz.

İlgili Haberler

Basında Kartal
13 Temmuz 2024
Kartal Belediyesi Fuaye Alanında, Maket Gemi Sergisi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Temmuz ayı kültür etkinlikleri kapsamında,  ‘Gemi Modelciliği ve Dioarama Sanatı’ sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverler ile buluştu. Kültür ve sanata önem veren ve sanatçıları destekleyen Kartal Belediyesi, bu kez el emeği gemi ve diorama modellerini yapan sanatçı Ümit Tohumcu’nun eserlerine ev sahipliği yaptı. Emekli olduktan sonra gemi […]

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Genel
13 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! Tarih Verildi: 40 Dereceyi Geçecek

Türkiye’de Hava Sıcaklıkları Yükseliyor: Önümüzdeki Hafta Sıcaklar 40 Dereceyi Bulacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta artarak 40 dereceyi aşması bekleniyor. Özellikle İstanbul’da sıcaklıkların yüksek nemle birleşmesi nedeniyle hissedilen sıcaklıkların daha da artacağı tahmin ediliyor. Yaz aylarının sıcak yüzü, Türkiye’nin dört bir yanını etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji […]

Genel
13 Temmuz 2024
Sirkeli Suyla Duş Alan O Dertten Kurtuluyor! İşte Müthiş Faydaları

Sirkeli suyla duş almak her derde deva oluyor. Müthiş faydaları tek tek açıklandı. Bunu Duyanlar Sık sık banyo suyuna sirke ekleyecek. İşte sirkeli suyla duş almanın muhteşem faydaları… Birçok kişi evinde temizlik rutininde artık sirke kullanıyor. Hem doğal olması hem de müthiş bir temizlik işi çıkarması sirkeyi evlerden eksik etmiyor. Ancak bu haberi okuduktan sonra […]