MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Sağlık, Sivil Toplum, Toplum » “BURAK BORA”YA GEL; KAN VER, CAN VER!

“BURAK BORA”YA GEL; KAN VER, CAN VER!Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri 2013 yılından beri her sene kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenliyor. Bu sene 10.sunu düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyası, bağışçıların katkılarıyla varlığını sürdürüyor. Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri çeşitli hastalıklarla mücadele eden insanlara umut olmayı hedefliyor.

Kızılay ile beraber 2019 yılında 6.sını düzenleyerek, 1430 ünite kan ve 253 ünite kök hücre bağışıyla rekora imza atıp kan ve kök hücre bağışı bilincini yaydılar. 2022 yılında 1356 ünite kan ve 269 ünite kök hücre bağışı aldılar. Bu yıl da hedefleri kendi rekorlarını geçmek. Bundan daha da önemlisi; her sene daha fazla insana ulaşabilmek, insanlara kan bağışının gerekliliğini hatırlatmak ve herkesi kan bağışı yapmaya teşvik etmek.

Burak Bora öğrencileri, sizlerin de desteğiyle 12 Mayıs’ta düzenleyecekleri kan ve kök hücre kampanyasıyla olabildiğince çok insana umut olmak ve kan bağışı bilincini yaymak istiyorlar. Bu sene içerisinde Pendik Kaynarca Merkez Camii, Sabiha Gökçen Havaalanı, Anadolu Adalet Sarayı, Piazza AVM, Üsküdar Meydanı, Lapishan ve Düzce Çilimli Meydanı gibi İstanbul’un ve ülkenin farklı yerlerinde yaptıkları ve yapmaya da devam ettikleri bağışlarla amaçlarına ulaşmaya başladılar. 12 Mayıs tarihinde gerçekleştirecekleri kampanyalarıyla beraber kendi rekorlarını kırarak insanlara umut olmayı diliyorlar.

Unutmayın ki başkalarının hayatı sizin damarlarınızda akıyor! Siz de 12 Mayıs’ta Burak Bora Anadolu Lisesine gelin; kan verin, can verin!

Galeri
📆 10 Mayıs 2023 Çarşamba 21:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR